Jakub Forgács Správy

Vianočná dedinka už naplno dýcha sviatočnou atmosférou: Stromček vo Zvolene rozsvietili čarovnou formulkou

Vo Zvolene to v posledný deň víkendu poriadne ožilo. Na námestie totiž zavítal Mikuláš. Toho vítala celá kopa detí. A došlo aj na rozsvietenie vianočného stromčeka.

Ilustračný obrázok k článku Vianočná dedinka už naplno dýcha sviatočnou atmosférou: Stromček vo Zvolene rozsvietili čarovnou formulkou
Zdroj: Dnes24.sk

Atmosféra vo zvolenskej vianočnej dedine stojí za to už od jej otvorenia. Ľudia postávajú pri punči, debatujú, nakupujú darčeky, užívajú si pripravený program. Na námestí sa nezabúda ani na deti. Práve im bol vyhradený nedeľný program.

„Najskôr si pozreli krátku rozprávku v podaní hercov z Divadla Zeljenka, v ktorej sa dozvedeli, prečo sa oplatí byť dobrý. S doširoka otvorenými očami a možno aj troškou strachu sledovali na javisku čerta silne stískajúc ruky svojich rodičov,“ uviedol Martin Svatuška, referent pre styk s verejnosťou Mesta Zvolen.

Oči im zasvietili najmä vtedy, keď sa na pódiu objavil Mikuláš. Medzi deti sa vybral v sprievode primátorky mesta Lenky Balkovičovej, ktorú atmosféra na námestí nadchla „Som nadšená tým veľkým počtom detí, vidieť radosť na ich tvárach je niečo úžasné,“ uviedla zvolenská primátorka, kým pomáhala Mikulášovi rozdať darčeky. Hoci detí bolo mnoho desiatok, darček sa napokon ušiel každému.

Mikuláš však nebol jediným prekvapením. Plné námestie čarovnou formulkou rozsvietilo vianočný stromček, Zvolenu tak už nechýba ani tento symbol Vianoc. Dedinka na zvolenskom námestí tak už naplno dýcha vianočnou atmosférou.

Foto: Mesto Zvolen

Na zvolenské námestie zavítal Mikuláš: Pomáhala mu aj primátorka
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM