Stanislav Černák Rôzne

Svetový supermarket vo Zvolene: Ľudia namiesto tovaru nakúpia vedomosti!

Vo Zvolene budete môcť zažiť ďalší zaujímavý projekt. Vo Svetovom superkmarkete „nakúpite“ vedomosti týkajúceho sa každého z nás.

Ilustračný obrázok k článku Svetový supermarket vo Zvolene: Ľudia namiesto tovaru nakúpia vedomosti!
Zdroj: Webnoviny.sk

Čo všetko sa skrýva za čokoládou, kto všetko platí za váš tovar, alebo ako súvisia mobily s vojnou v Kongu – tak na to všetko odpovie unikátna interaktívna výstava s názvom Svetový supermarket, ktorú v utorok 11. marca otvoria v starej menze Technickej univerzity vo Zvolene.

„V našom Svetovom supermarkete nenakúpite žiaden tovar. Napriek tomu získate viac. Podstatné súvislosti, ktoré sa týkajú každodenného života každého z nás,“ hovorí koordinátorka výstavy Katka Urbanová zo združenia Živica.

„Výstava je pre školy otvorená na našej univerzite. Pre jej úspech sme sa ju rozhodli sprístupniť aj verejnosti. Lektorovať budú naši študenti,“ dopĺňa Zuzana Gallayová z Fakulty ekológie a environmentalistiky Technickej univerzity. Je určená predovšetkým deťom na druhom stupni ZŠ a študentom SŠ, „nakúpiť na ňu“ ale môže prísť celá rodina. Prehliadka trvá jednu až dve hodiny.

Svetový supermarket je interaktívna putovná výstava určená školám po celom Slovensku. Vytvorilo ju združenie Živica vďaka finančnej podpore SlovakAid. Na Technickej univerzite vo Zvolene je vďaka Fakulte ekológie a environmentalis­tiky, ktorá sa vo svojich predmetoch začala v spolupráci so združením Živica a brazílskou profesorkou Vanessou Andreotti intenzívne venovať tzv. globálnemu vzdelávaniu.

Výstava je prístupná až do 4. apríla.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM