Jozef Sliacky Hokej

Rozhodli samostatné nájazdy. Tentoraz v prospech Zvolena.

Zvolen - Martin 3:2 sn (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0, 0:1)

Zvolen – Martin 3:2 sn (0:0, 1:0, 1:2 – 0:0, 0:1)

V obojstranne kvalitnom zápase sa šance striedali na oboch stranách, no útočníci dali vyniknúť brankárom. V poslednej minúte druhej tretiny, krátko po tom, čo Martinčania nevyužili presilovku, sa Haščák po prihrávke Kovářa perfektne zorientoval a strelou švihom vymietol ľavý horný roh Dzubinovej bránky! V štvrtej minúte poslednej tretiny Martin vyrovnal: Puk sa dostal pred bránkou k Appelovi, ktorý ho napriek faulu obrancu dopravil zblízka do siete. V 46. minúte sa Pucher ocitol sám pred Dzubinom, no v góle mu zabránili hákovaním. Následnú presilovku využil Zvolen naozaj bleskovo: za štyri sekundy! Čierny vypálil od modrej, Dzubina len vyrazil puk k Barinkovi a ten ho pohotovo dopravil do siete! V 59. minúte mal šancu na vyrovnanie Uram, na druhej strane mohol všetko vyriešiť Chovan, ale netrafil bránku. Trest prišiel 13 sekúnd pred koncom: Domáca obrana nechala Urama s Beranom pohrať sa s pukom pred bránkou a Beran poľahky vyrovnal. V predĺžení mali viac príležitostí Martinčania, ale napokon o všetkom rozhodli samostatné nájazdy. V nich exceloval Haščák, ktorý premenil dva nájazdy a rozhodol o tom, že aspoň dva body zostanú doma. Góly: 40. Haščák (Kovář), 47. Barinka (Čierny, Juraško), rozhodujúci nájazd Haščák – 44. Appel (Mokrejš, Hriňa), 60. Beran (Uram). **Rozhodovali **Baluška – Návratek, Horínek. Vylúčenia 5:6, persilovky 1:0, oslabenia 0:0. **ZVOLEN: **Škrečko – Čierny, Juraško, Bokroš, Hranáč, Valach, Hraško, Vosátko, Ďaloga – Barinka, Pucher, Chovan – Kovář, Haščák, Faith – Baláž, L. Jurík, Zuzin – Leskovjanský, Škoda, Otčenáš.

**9. kolo, utorok, 28. septembra: **Zvolen – Martin 3:2sn, Slovan Bratislava – Poprad 4:3, Žilina – Skalica 3:1, Nitra – Trenčín 2:3, Košice – Banská Bystrica (hrá sa v stredu 29. septembra).

1. Košice 9 6 1 1 1 34:13 21
  2. B. Bystrica 8 6 1 0 1 24:13 20
  3. Slovan 9 6 0 1 2 29:15 19
  4. Martin 10 5 1 1 3 29:29 18
  5. Trenčín 10 4 2 1 3 24:24 17

6. Zvolen 9 4 1 2 2 27:18 16 7. Žilina 10 5 0 0 5 23:27 15 8. Nitra 9 2 1 0 6 17:24 8 9. Poprad 9 1 1 2 5 15:24 7 10. Skalica 9 0 1 1 7 11:29 3

**10. kolo, piatok, 1. októbra: **Zvolen – Trenčín, Poprad – Martin, Nitra – Skalica, Žilina – Banská Bystrica, Košice – Slovan Bratislava. 11. kolo, nedeľa, 3. októbra: Skalica – Zvolen, Košice – Poprad, Slovan Bratislava – Žilina, Banská Bystrica – Nitra, Trenčín – Martin.