Stanislav Černák Rôzne

Pre jednu školu vo Zvolene bol záver roka výnimočný: 40-ročná história hokejovej školy je na konci

Deti dnes posledný krát v tomto školskom zasadli do školských lavíc. Aj to iba nachvíľu. Prišli si pre vysvedčenia. Takto to prebiehalo na I. ZŠ Jilemnického.

Ilustračný obrázok k článku Pre jednu školu vo Zvolene bol záver roka výnimočný: 40-ročná história hokejovej školy je na konci
Zdroj: Dnes24.sk

Veru, 30. jún je pre mnohých školopovinných najkrajším dňom v roku. Končí sa dlhé školské obdobie, kedy deti väčšinu svojho času trávia za školskými lavicami a začína obdobie pohybu, slobody, výletov a radosti. Posledný júnový deň je zároveň hranicou, cez ktorú mnohí prekračujú do ďalšej etapy svojho života.

Ako prebiehal záverečný školský deň práve na tejto škole? V niečom bol posledný školský deň pre túto školu výnimočný. Poslednýkrát sa s ňou lúčili mladí hokejisti. „Je to posledný rok, čo sa so školou lúčia hokejisti. 40-ročná história hokejovej školy je zrazu na svojom konci,“ priblížila Cúttová.

Túto príležitosť si nenechala ujsť ani zvolenská primátorka Lenka Balkovičová, ktorá všetkým deviatakom odovzdala symbolický poukaz na šťastnú budúcnosť. Tí sa na záver poobliekaní do dresov pochytali za ramená a pofotili. Na záver sa zvonilo veľkým železným zvonom s farebnou stuhou. Tým bol školský rok 2014/2015 slávnostne ukončený a všetci sa rozpŕchli do svojich tried, aby prijali od učiteľov vysvedčenie a odtiaľ už na slnkom zaliate prázdniny.

Aj takto môže vyzerať záver školského roka. Pre deti vytúžené prázdniny a pre rodičov? V mnohých prípadoch, majú o starosť naviac.

Foto: Pavel Albert

Záver školského roka bol pre jednu zvolenskú školu výnimočný
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM