Pohronské DERBY prinieslo hokejovú DRÁMU: Rozhodlo sa až v predĺžení, FOTO

Susedské derby Banská Bystrica - Zvolen v 6. kole Tipos extraligy zvládli lepšie domáci hokejisti, ktorí vyhrali 4:3 po predĺžení a svojho rivala zosadili z vedúcej pozície v tabuľke.

Ilustračný obrázok k článku Pohronské DERBY prinieslo hokejovú DRÁMU: Rozhodlo sa až v predĺžení, FOTO
12
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Prvá tretina patrila Bystričanom, boli aktívnejší, čo pretavili do gólu už v tretej minúte. Po Jendekovom natlčení sa pred bránku upratal vypichnutý puk Petríkom Výhonský.

Hostia odpovedali v druhej tretine únikom Šišku v oslabení. Domáci to oplatili peknou akciou, na konci ktorej bol nepokrytý Troock pred bránkou – 2:1.

Zvolen potom ťažil z početnej výhody, keď sa ujala strela Hannu spoza kruhov a v tretej tretine otočil stav po strele Sládka od modrej, keď puk tečoval Stupka. „Barani“ však trinásť sekúnd pred koncom riadneho času vyrovnali v hre bez brankára zásluhou Kontosa a v predĺžení rozhodli individuálnym prienikom Troocka.

Podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na nasledujúcej strane.

V OBRAZOCH: 6. kolo Tipos extraligy HC 05 Banská Bystrica - HKM Zvolen