Nicole Regecová Rôzne

Máte zdravotné ťažkosti? Odborníci vás zadarmo vyšetria priamo na zvolenskom námestí

Ochorenie, nebezpečné pre zdravie, ale aj nepríjemné z estetického hľadiska. Kedy sa budeme môcť nechať bezplatne vyšetriť odborníkmi?

Ilustračný obrázok k článku Máte zdravotné ťažkosti? Odborníci vás zadarmo vyšetria priamo na zvolenskom námestí
Foto: Oliver Kuklovský

Cieľom celoslovenskej edukačnej aktivity „Vykročte spolu s nami správnym smerom" je včasne zachytiť chronické žilové ochorenie. To je nielen nebezpečné pre zdravie ľudí, ale aj nepríjemné či už z fyzického alebo estetického hľadiska.

Jablčný ocot, pohánka, zelené paradajky, cesnakový extrakt, kapustné listy, bravčová masť a dokonca údená slanina – tým všetkým sa ľudia na Slovensku pokúšajú sami liečiť kŕčové žily. Prikladanie rôznych obkladov a extraktov však toto ochorenie nevylieči, naopak, môže ho zhoršiť. Takáto “liečba“, najmä pri otvorených ranách, spôsobuje vážnu infekciu a dokonca aj celkovú otravu organizmu!

Chronické žilové ochorenie nie sú iba kŕče, pocit ťažkých či bolestivých nôh alebo estetický problém. Ide o chronický zápalový proces, ktorý treba liečiť od prvých príznakov liekom – venofarmakom a kompresívnymi pančuchami. Už pri počiatočných ťažkostiach preto treba vždy navštíviť lekára, ktorý zistí rozsah ochorenia a určí vhodnú liečbu.

Road show „Vykročte spolu s nami správnym smerom" pôjde naprieč Slovenskom a zastaví až v 46 mestách. Zvolen je jedným z nich. Mobilná ambulancia bude k dispozícii pre širokú verejnosť 26. mája a 29. júna od 9:00 do 18:00 na Námestí SNP. Tím skúsených odborníkov zdarma diagnostikuje, vyšetrí a poradí ako správne postupovať pri liečbe chronického žilového ochorenia.

Okrem ambulancie bude pre ľudí pripravená nafúknutá gigantická maketa žily, ktorej vnútrom sa bude dať prejsť. Záujemcom poskytne množstvo informácii o chorobe. Bonusom pre tento rok je aj súťaž, do ktorej sa môže zapojiť každý návštevník. Počas 46 dni road show ma možnosť každý deň, jeden vyžrebovaný výherca vyhrať poukaz v hodnote 50 eur na športovú obuv.

Čítajte tiež:

Nepríjemné správy od meteorológov: Zvolen má zasiahnuť počasie, ako keby sa všetci čerti ženili!

Zvolenčania doručili už asi 2 000 žiadostí o rezidentskú kartu. S čím sa obracajú na magistrát?

Foto: ilustračné

Zdroj: Mesto Zvolen
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM