Stanislav Černák Správy

Prominentný pacient v Kováčovej: Uboleného ministra čaká zotavovanie z nehody

Minister práce Ján Richter (Smer-SD) dnes po dvoch týždňoch od dopravnej nehody s pomocou oporného vozíka opustil ružinovskú nemocnicu. Jeho kroky smerujú rovno do Národného rehabilitačného centra v Kováčovej. Ako dlho sa tam bude zotavovať, šéf rezortu ešte nevedel povedať.

Ilustračný obrázok k článku Prominentný pacient v Kováčovej: Uboleného ministra čaká zotavovanie z nehody
Zdroj: TASR

„Po dvoch týždňoch je ubolený, zronený muž dnes usmiaty,“ povedal po vyjdení z nemocnice novinárom Richter. Z Kováčovej by podľa vlastných slov už najradšej odchádzal bez opory a chcel by sa znova naplno venovať práci. Minister má po operácii fixovanú chrbticu, pri pohyboch či kašli ho podľa vlastných slov bolia ešte rebrá, no ďalšiu operáciu by už nemal podstúpiť. Tvrdí, že bolesti sa nedajú ani porovnať s tými po nehode. „Pýtal som sa, či tie titánové záležitosti, ktoré mám v chrbte, sa budú musieť vyberať, bolo mi povedané, že s tým pôjdem do hrobu,“ zažartoval šéf rezortu s tým, že jeho stav je štandardný, normálny a operácia bola veľmi úspešná.

Minister hovorí, že práca za ním „chodila“ aj do nemocnice. „Sú isté veci, ktoré sa nedajú odložiť, ale mám kolektív spolupracovníkov, ktorý je zdatný, odborne pripravený a som presvedčený, že vie zvládnuť aj také úlohy,“ podčiarkol Richter. Tvrdí, že v nemocnici si mal čas premyslieť niektoré veci, a tak sa do práce vráti s o to väčším entuziazmom.

Zdravotníci by si podľa ministra zaslúžili lepšie platy

Sestry a lekári v nemocnici na Richtera urobili veľký dojem a uvedomuje si, že by si zaslúžili lepšie platy. „Budem veľmi naliehať na kolegu Kažimíra, aj keď si uvedomujem, že tie ekonomické výsledky nejdú celkom tak, ako sa očakávalo,“ dodal.

My ešte pripomíname, že šéf rezortu práce havaroval 11. júna na rýchlostnej ceste R1 neďaleko obce Pata v Galantskom okrese. Pri nehode sa zranil aj vodič Richterovho auta. Z nemocnice ho podľa ministra prepustili ešte minulý týždeň a zotavuje sa doma. Operáciu nemusel podstúpiť.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM