Jakub Forgács Správy

Bystrica spojila sily s TU vo Zvolene. Pomôže jej k úspešnej organizácii letného EYOF 2021

Bystrica sa už v týchto dňoch pripravuje na jedno z najväčších športových podujatí pre mládež. Mesto s ním pomôže aj Technická univerzita vo Zvolene.

Ilustračný obrázok k článku Bystrica spojila sily s TU vo Zvolene.  Pomôže jej k úspešnej organizácii letného EYOF 2021
3
Galéria

Mesto Banská Bystrica podpísalo v pondelok memorandum s Technickou univerzitou (TU) vo Zvolene v súvislosti s organizáciou letného Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF), ktoré v roku 2021 privíta tisícky športovcov a návštevníkov zhruba z 50 európskych krajín. TASR o tom informovala Dominika Mojžišová, hovorkyňa banskobystrického primátora.

„Banská Bystrica, Európske mesto športu 2017, sa už v týchto dňoch pripravuje na jedno z najväčších športových podujatí pre mládež. Je síce zamerané na šport, no mesto pod Urpínom a celý región sa vďaka nemu zviditeľnia aj v oblasti cestovného ruchu. Času je málo a organizácia bude náročná. Preto mesto spojilo sily s viacerými inštitúciami,“ priblížila Mojžišová.

Samospráve bude nápomocný štát, Slovenský olympijský a športový výbor, no vítaná je spolupráca i s ďalšími stranami. Už začiatkom júla podpísali zástupcovia Slovenského olympijského a športového výboru, Banskobystrického samosprávneho kraja, miest Banská Bystrica, Zvolen, Brezno a Žiar nad Hronom, Univerzity Mateja Bela a Vojenského športového centra Dukla Memorandum o spolupráci a podpore podujatia EYOF 2021 v Banskej Bystrici. K nim v pondelok pribudla zvolenská TU.

„Som rád, že mestám a inštitúciám v našom okolí nechýba chuť a odhodlanie pomôcť pri takom významnom podujatí. TU je pripravená podať pomocnú ruku. Teším sa na našu spoluprácu,“ konštatoval primátor spod Urpína Ján Nosko.

Partneri, ktorí memorandum podpísali, sa zaviazali spolupracovať s mestom vo všetkých oblastiach súvisiacich s organizovaním a samotným priebehom EYOF. Ide najmä o zabezpečenie a prípravu v oblasti športovej infraštruktúry, ubytovania, stravovania, dopravy, bezpečnosti, kultúry, voľno-časových aktivít či marketingu a propagácie.

Mesto podpísalo memorandum s Technickou univerzitou vo Zvolene
3
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM