Barbara Dallosová Správy

Známa kaderníčka z nášho mesta to prezradila: Pozrite, aké požiadavky majú žiarske nevesty

Prelom leta a jesene je obľúbeným obdobím na spečatenie vzájomnej lásky sobášom. Kaderníčka z nášho mesta nám prezradila, čo je tento rok trendy a aj to, aké požiadavky majú žiarske nevesty.

Ilustračný obrázok k článku Známa kaderníčka z nášho mesta to prezradila: Pozrite, aké požiadavky majú žiarske nevesty
Zdroj: TASR

Vždy usmiatu kaderníčku Evku Bajerovú pozná nejedna Žiarčanka. Profesionálka na úpravu koruny krásy patrí medzi tie, ktoré o zákazníčky rozhodne nemajú núdzu. Hoci ako svadobná sezóna sa obvykle skloňuje leto, Evka tvrdí, že ona viac neviest v kaderníckom kresle zaznamenáva práve na jeseň. Zisťovali sme teda, s akými požiadavkami za ňou žiarske nevesty prichádzajú.

Vlny, vrkoče, kvety…

Ako vysvetľuje ostrieľaná kaderníčka, ťažké a komplikované výčesy už k dňu D dávno nepatria. ,,Baby chcú skôr jednoduché veci – rozpustené vlasy, vlny, vrkoče, jednoducho prirodzenosť … A veľmi obľúbené sú v poslednej dobe kvety. Či už samostanté, alebo kvetinové čelenky či hrebienky. Jedna šikovná baba v Žiari takéto ozdôbky vytvára i zo živých kvetov," hovorí Eva o trendoch s tým, že od jemných kvetiniek nevesty siahajú až po nápadných kvetinových vencoch vo folklórnom štýle.

Skúška neraz zmení názor

Počas svojho veľkého dňa si žiadna nevesta nepraje prekvapenia. Preto je dnes štandardom, že sa vopred skúšajú nielen šaty, ale i účes a make-up.

,,Práve skúška účesu dá často za pravdu i kaderníčke. Všetko je samozrejme o dohode, ale keď sa snažím nevestu prehovoriť že by jej niečo pristalo viac no ona nesúhlasí, po skúške účesu neraz zmení názor," približuje Eva.

Ako pokračovala žiarska kaderníčka, skúška pomáha vyhnúť sa niektorým nepríjemnostiam. Napríklad situácii, keď si nevesta predstavuje, že vysnívaný účes jej bude svedčať presne tak isto, ako herečke na obrázku, no skutočnosť je iná. Optimálny časový rozostup medzi skúškou účesu a jeho premiérou je podľa Evy Bajerovej jeden mesiac. ,,Väčší predstih by som ani neodporúčala, pretože mám skúsenosť, že potom si to baby zvyknú ešte niekoľkokrát rozmyslieť," hovorí s úsmevom.

Účes ako Farkašová

Žiarske nevesty sa z pohľadu kaderníčky delia na tie, ktoré prichádzajú s presnou predstavou a tie, ktoré si idú po radu. Na dvere Evky Bajerovej vraj klopú skôr zákazníčky z prvej skupiny.

,,Slovenky všeobecne sú v tomto veľmi pohotové a sledujú trendy. Často za mnou chodia s obrázkami celebritných neviest, tá chce mať vlasy ako mala Farkašová, tá zase ako iná…," opisuje svoje skúsenosti sympatická kaderníčka.

Zdôrazňuje však, že pri výbere účesu treba najskôr myslieť na šaty. Keď príde nevesta, ktorá nemá úplne jasno a chce si nechať aj poradiť, práve svadobná róba je prvé, na čo sa Evka opýta. ,,Je to naozaj dôležité. Napríklad keď má nevesta šaty s odhaleným chrbtom, chce ukázať pekný chrbát a lopatky a nie ich zakryť vlasmi. Rozpustené vlasy sa tiež málokedy hodia napríklad k stojačikovému golieru," vysvetľuje na príkladoch.

Na otázku, či si skúsená kaderníčka spomína na nejakú mimoriadne kurióznu požiadavku nevesty, odpovedá s úsmevom: ,,Ani neviem, či to nazvať kurióznym, lebo sa to stáva až prekvapivo často. Príde nevesta s vlasmi po plecia a obrázkom svadobného účesu z vlasov po pás,"

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM