Barbara Dallosová Správy

Žiarske kupko túto sezónu s novinkou: Papierové vstupenky budú minulosťou

Mesto chystá na plážovom kúpalisku v nadchádzajúcej sezóne niekoľko zmien, jednou z nich je nový systém výberu vstupného. Návštevníka, ktorý prišiel ,,na čierno", vďaka nemu rozoznajú na prvý pohľad...

Ilustračný obrázok k článku Žiarske kupko túto sezónu s novinkou: Papierové vstupenky budú minulosťou
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

Na tohtoročnú letnú sezónu sa pripravuje aj kúpalisko v Žiari nad Hronom. Okrem malých zmien v okolí bazénov chystá radnica zásadnú zmenu vo vyberaní vstupného. Chce tak zamedziť vstupu na kúpalisko tým, ktorí zaň nezaplatili.

,,Zavádzame náramkový systém, pretože sme mali dosť čiernych vstupov. Či už cez v diery v plote, alebo iným spôsobom sa ľudia dostali dnu," priblížil hovorca mesta Martin Baláž. Od tejto sezóny tak budú návštevníci dostávať jednorazový náramok. Pokiaľ ho podľa Baláža nebudú mať, môže ho služba na kúpalisku považovať za „čierneho“ návštevníka.

Samospráva však v týchto dňoch pracuje aj na zlepšení prostredia na kúpalisku. ,,Prebieha výstavba prístupového chodníka zo zámkovej dlažby a taktiež na skúšku ideme dať linoleovú podlahu na miesto pri skokanských mostíkoch," dodal Baláž. Ak sa to osvedčí, v budúcich rokoch ňou pokryjú celé okolie plaveckého bazéna.

Môže vás zaujímať:

Miesto v Žiari, na ktoré sa pozrie archeológ: Radnica tu chce odokryť základy historického mlyna

Oddychový pavilón na žiarskom námestí už toto leto: Pozrite si VIZUALIZÁCIE!

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM