Barbara Dallosová Kultúra

Žiarčania, užite si voľné dni poriadne: Víkendové podujatia, ktoré vám odporúčame zažiť

Blížiaci sa víkend so sebou prináša v našom meste akcie rôzneho druhu. My vám prinášame pár tipov na podujatia, ktorými si osviežite jesenný víkend.

Ilustračný obrázok k článku Žiarčania, užite si voľné dni poriadne: Víkendové podujatia, ktoré vám odporúčame zažiť
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

Literárčenie

piatok o 18:00 hod., Čajovňa za rohom Žiar nad Hronom
Obľúbené podujatie, tentoraz s dvojicou hosťov z rôznych, i keď v niečom podobných oblastí. Do Čajovne za rohom zavíta profesor literatúry Marián Milčák, a Michal Smetanka, ktorý má doktorát z hudby. Moderuje Natália Novotná.

Mars – pátranie v prachu červenej planéty

v piatok o 18:00 hod., Krajská hvezdáreň a planetárium Maximiliána Hella Žiar nad Hronom
Audiovizuálny program sa bude venovať mýtom, ktoré sprevádzali túto planétu v staroveku, jej pozorovaniam v minulosti, voľným okom i ďalekohľadmi, aj častokrát mylným interpretáciám ľudí o tom, čo na povrchu videli. Program doplní znázornenie aktuálnej oblohy pomocou planetária so sprievodným slovom odborného pracovníka a za priaznivých poveternostných podmienok pozorovanie objektov večernej oblohy astronomickým ďalekohľadom.

Ivo Víťazka

sobota o 19:00 hod., MsKC U Shakespeara Žiar nad Hronom
Ivo Víťazka s priateľmi a unplugged koncertom, ktorý zaujme poslucháča a diváka každého veku, Príjemná a pohodová atmosféra sprevádzaná starými aj novými populárnymi skladbami ale aj Ivovou vlastnou tvorbou je zárukou oddychového a príjemne stráveného večera.

Purpurový vrch

sobota o 20:00 hod., Kino Hron Žiar nad Hronom
Gotický horor z dielne amerických tvorcov. Na Purpurovom vrchu stojí dom, ktorému je lepšie sa vyhnúť. Nepozvaných návštevníkov odrádza zlovestnou krvavou farbou okolitej pôdy a desivými tajomstvami, ktoré presakujú z jeho padajúcich stien. Otázkou je, čo sa stane s návštevníkmi, ktorých majitelia pozvú. Geniálny režisér Guillermo del Toro, ktorý dokáže všetky vaše nočné mory naservírovať v krásnom filmovom balení, natočil ďalší snímok, u ktorého sa budete zároveň báť a žasnúť nad krásou a dokonalosťou každej scény.

Spectre

nedeľa o 19:00 hod., Kino Hron Žiar nad Hronom
Ešte ste nevideli novú bondovku? Najvyšší čas! V poradí dvadsiataštvrtý film v hlavnej úlohe s agnetom 007 sa podľa toho, čo naznačujú trailery, bude vracať ku svojim koreňom. Nenechajte si ujsť akčné šialenstvo s najznámejším agentom sveta v žiarskej kinosále.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM