Martin Károly Tlačové správy

Vyskúšajte ZADARMO: Angličtina, nemčina 4x rýchlejšie

Pravdepodobne ste už počuli o metóde, pomocou ktorej sa môžete cudzí jazyk naučiť extrémne rýchlo. Dobrou správou je, že v Žiari si to môžete overiť ZADARMO. Jazyková škola Chantal sa zmenila na Zaraz.

Ilustračný obrázok k článku Vyskúšajte ZADARMO: Angličtina, nemčina 4x rýchlejšie
Foto: Martin Károly

Memorovanie a bifľovanie je už minulosťou, tvrdia zástancovia Callanovej metódy. Ľudský mozog je prispôsobený k rýchlejšej absorpcii cudzích jazykov. Tvorcovia metódy vychádzajú z poznania ľudskej psychiky a pozorovania detí pri učení materinskej reči.

Ako to funguje

Callanova metóda je efektívny a fungujúci spôsob výučby anglického jazyka. Je alternatívou k tradičným metódam výučby. Vyvíjala sa 15 rokov vo Veľkej Británii na Cambridgeskej univerzite. V súčasnej dobe pomocou tejto metódy vyučuje viac ako 400 registrovaných škôl po celom svete.

Callanova metóda je vhodná pre všetky jazykové úrovne. Pokročilejší študenti si pochvaľujú predovšetkým odbúranie strachu hovoriť cudzím jazykom (podľa štatistík má tento problém až 90% ľudí). U začiatočníkov je motivujúci hlavne výrazný jazykový pokrok, ktorý pomocou tejto metódy dosahujú.

Callanov systém výučby je orientovaný na praktickú stránku jazyka – rozprávanie a porozumenie, teda to, čo ľudia najviac potrebujú v každodennom živote. Samozrejme, že aj gramatika je plnohodnotne zastúpená, avšak je vyučovaná prirodzene, počas konverzácie, presne tak, ako sa malé dieťa učí svoj materinský jazyk.

Systém vyučovacích hodín

Hneď úvodom vás upúta dynamika a rýchlosť vyučovacích hodín. Lektor rozpráva po anglicky primeranou rýchlosťou, čím maximálne simulujeme anglicky hovoriace prostredie. Tým sa zabezpečuje 100% koncentráciu na jazyk a hodiny sú teda naozaj efektívne.

  • Výučba je založená na rýchlych otázkach a odpovediach. Pri odpovediach, s ktorými vám pomáha na začiatku lektor, sa vám automaticky vytvára podmienený reflex a reagujete bez premýšľania, aký čas prípadne predložku máte použiť. – – Neučíte sa teda prácnym memorovaním ako u ostatných metód, ale priamo konverzáciou a precvičovaním si daných javov.
  • Jazyk sa teda učíte prirodzene, tak ako ste sa naučili materinskú reč. V klasických jazykových školách je výsledok do veľkej miere závislý od lektora.

V Callanovej metóde sa profesionálni lektori striedajú, čím sa opäť simuluje anglicky hovoriace prostredie.

Vyskúšajte zadarmo

Dobrou správou je že Callanovu metódu môžete vyskúšať v Žiari nad Hronom, nezáväzne a úplne zadarmo. Na prvej skúšobnej hodine tak zistíte, či je tento spôsob výučby rovnako vhodný ako pre tisíce spokojných klientov.

Ukážková hodina angličtiny je už 11. januára o 18-tej hodine, nemčina začína 21. januára. Viac informácií získate na webe Zaraz.sk

Prípadne na telefónnom čísle 0908 921 819

Cudzí jazyk hneď a ZARAZ

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM