Martin Károly Iné športy

Veľká skúška trénerov karate: TAKTO dokázali, že majú čo naučiť

Žiarsky karate klub MŠK sa v prvom rade zameriava na deti. Na Majstrovstvá republiky v karate, ktoré boli spojené s Akademickými majstrovstvami republiky sa však nestratili ani tréneri. Pozrite na tie umiestnenia!

Ilustračný obrázok k článku Veľká skúška trénerov karate: TAKTO dokázali, že majú čo naučiť

Tohtoročné seniorské Majstrovstvá republiky v karate boli spojené s Akademickými majstrovstvami republiky. Konali sa 22. marca v Žiline a štartovalo na nich 131 pretekárov z 39 klubov z celého Slovenska.

Napriek tomu, že náš Karate klub MŠK Žiar nad Hronom je v prvom rade mládežnícky klub, mali sme aj na tomto podujatí pretekárov reprezentujúcich naše farby,“ hovorí Ľubomír Striežovský, žiarsky tréner karate.

Viglašský s bronzom!

V disciplíne súborné cvičenia kata v kategórii veteránov nad 35 rokov nastúpil tréner Miloš Viglašský. Miloš má v klube na starosti práve tréningy katistov a medzi jeho najväčšie trénerské úspechy patrí nepochybne Šimon Sečkár – úradujúci majster Slovenska v kata chlapcov. Miloš po minuloročnom 4. mieste si popri trénerských povinnostiach našiel trochu viac času aj na seba a tak sa tento raz mohol hrdo postaviť na stupienky pre víťazov, keď si vybojoval bronzovú medailu.

Finále mu ušlo len o vlások

V kategórii športový zápas kumite veteránov nad 45 rokov nastúpil tréner Ivan Tatár. Ivan trénuje kumiťákov v pobočke nášho klubu v Hornej Ždani, kde medzi jeho najväčšie trénerské úspechy patria umiestnenia jeho dcéry Martiny,ktorá je niekoľkonásobnou majsterkov republiky. Aj Ivan je dôkazom toho, že karate, dokonca súťažné, sa dá robiť v každom veku. Ivanovi ušlo finále len o vlások, keď v semifinále za remízového stavu vyhral na vlajky jeho súper. Bronzová medaila bola však pre neho určite cennou odmenou.

Striebra pre Štyriaka

Trojku našich pretekárov uzatvára Rastislav Štyriak. Rasťo je najmladším členom trénerského kolektívu. Pomáha s tréningmi v Hornej Ždani a je stále aj aktívnym pretekárov. Je úradujúcim majstrom Slovenska v kategórii starších juniorov do 68 kg. Popri štúdiu a príprave na tohtoročnú maturitu si stále vie nájsť čas aj na šport. Rasťo štartoval v dvoch kategóriách – v kategórii Majstrovstiev Slovenska seniorov do 60 kg a v kategórii Akademických majstrovstiev Slovenska seniorov do 60 kg. V oboch kategóriách nakoniec skončil strieborný, čím aj ukončil vystúpenie našej veľmi úspešnej výpravy na tomto podujatí.

Je dobré, keď aj tréneri majú možnosť zasúťažiť si. Viac sa potom vedia vžiť do pocitov svojich pretekárov a ak sa im podarí ešte aj takto medailovo zabodovať, je to určite pre ich cvičencov vhodný príklad a motivácia. Našim najstarším pretekárom gratulujeme k dosiahnutým výsledkom,“ dodáva na záver Striežovský.