Tlačové správy

Tip na parádny výlet v Tokaji: Plavba loďou do Maďarska aj ubytovanie v čarovnom penzióne

Tiež hľadáte toto leto krásne miesta na oddych na Slovensku? Pozrite sa s nami do nádhernej časti Dolného Zemplína a objavte čarovné chute Tokaja.

Ilustračný obrázok k článku Tip na parádny výlet v Tokaji: Plavba loďou do Maďarska aj ubytovanie v čarovnom penzióne
6
Galéria
Zdroj: Lumix trade

Blúdite prstom po mape Slovenska a hľadáte inšpiráciu na originálny výlet? Skúste zacieliť na najjužnejšiu časť Dolného Zemplína. Nádherná príroda a kopec pamiatok nie je zďaleka všetko, čo sa tu dá vidieť.

Nezabudnuteľná plavba

Rieka Bodrog spája slovenskú oblasť Tokaja s maďarskou. A práve po tejto trase môžete každú nedeľu, alebo po dohode aj v iné dni, zažiť výlet loďou až do historického Sárospataku. Tu si okrem návštevy pôsobivého hradu vychutnáte aj letný deň na termálnom kúpalisku.

Čaro má v sebe aj samotná plavba. Tá je spojená aj s výkladom o rieke Bodrog, výletníci dokonca uvidia aj najnižší bod Slovenskej republiky. Samozrejmosťou je preprava bicyklov zadarmo. Detailné informácie o plavbe nájdete na tomto odkaze.

K dispozícii sú dve lode, LX-FLORA a nová lux party loď LX-DENISA, jej kapacita je 10 miest. Touto loďou sa dá dokonca plaviť až po sútok dvoch riek Latorice a Ondavy.

Ochutnajte Tokaj

Keď už ste v tejto oblasti, bolo by hriechom obísť známy penzión s vlastným vinohradom Zlatá Putňa. Ten sa nachádza vo Viničkách, čo je aj prístavné miesto výletnej lode. „Ubytovanie u nás znamená pohodu. Či už hľadáte relax, zábavu, športové vyžitie alebo cestujete za prácou, sme tou správnou voľbou,“ hovorí majiteľ penziónu Erik Čizmadia.

Nečaká vás tu len atmosféra Tokaja a jeho vychýrených vín, ale aj história a príroda. Okrem toho má Zlatá Putňa aj vyhlásenú kuchyňu. „Naša výberová kuchyňa rozmazná Vaše zmysly. Či už máte chuť na slovensko-maďarskú klasiku, alebo chcete ochutnať niečo nové, vždy si u nás vyberiete. Samozrejmosťou je aj sezónne menu, ktoré pravidelne pripravujeme,“ dodáva s hrdosťou majiteľ penziónu.

Zdroj: YouTube.com

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Zdroj: Lumix trade
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM