Barbara Dallosová Správy

Starostka s jasnou víziou o novej tvári obce: Zóna pre rodiny, zeleň, prístrešky... Kde na to ale vziať?

Verejné priestranstvá obce by mali prejsť revitalizáciou, pribudnúť má nielen zeleň, ale aj špeciálna zóna pre rodiny s deťmi či ďalšie vylepšenia. Najprv ale musí dedinka získať prostriedky.

Ilustračný obrázok k článku Starostka s jasnou víziou o novej tvári obce: Zóna pre rodiny, zeleň, prístrešky... Kde na to ale vziať?
Zdroj: Dnes24.sk

V obci Prochot v okrese Žiar nad Hronom chcú revitalizovať verejné priestranstvá, v pláne je oddychová zóna pre rodiny s deťmi či prístrešky na posedenie a oddych. Obec chce na realizáciu získať prostriedky z eurofondov, ak sa jej to nepodarí, do projektu sa pustí postupne z vlastných zdrojov.

Tri časti

Podľa starostky Dariny Gajdošovej ide o tri časti, ktoré by chceli urobiť. ,,Miestnu komunikáciu, ktorá nadväzuje na štátnu komunikáciu s úpravou zelene a s autobusovou zastávkou. Druhým je oddychová zóna, kde bude malé ihrisko, lavičky, spevnená plocha, vysadená zeleň. Je to v strede obce," priblížila Gajdošová. Tretia zóna je pri budove kultúrneho domu, kde by mali pribudnúť prístrešky a zeleň by sa mala dočkať úpravy.

Strecha na kulturáku z obecnej kasy

Prostriedky na realizáciu chce starostka získať z Programu rozvoja vidieka. ,,Boli by sme radi, keby prešiel aspoň jeden z týchto projektov," uviedla v tejto súvislosti. Ak nebude obec úspešná, do projektov sa podľa jej slov pustia po častiach aj sami.

,,Zatiaľ sme na všetky stavebné či investičné akcie podávali nejaké projekty. Ak nevyšli, tak sme sa s tým borili sami," dodala Gajdošová.

V minulom roku tak napríklad obec financovala rozšírenie obecného zariadenia sociálnych služieb. ,,Takisto sme strechu kultúrneho domu v roku 2015 robili z vlastných prostriedkov," dodala starostka.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM