Marcel Mojžiš Krimi

Hrôza na vlastné oči... Svedkovia o explózii auta v Žiari

Šokujúce chvíle v Žiari nad Hronom. Pár minút pred deviatou hodinou ráno blízko centra mesta zaznel ohlušujúci výbuch. Ľudia následne už len zbadali auto celé v plameňoch.

K veľkému výbuchu došlo na ulici Milana Rastislava Štefánika. Na miesto dorazili všetky záchranné zložky. Hasiči však už žiaľ v osobnom automobile našli iba uhoreného človeka. Smrť už potvrdila aj polícia.

Posledné sekundy pred tragédiou videl na vlastné oči aj dôchodca, ktorý býva neďaleko miesta výbuchu. Ten spozoroval vozidlo zo svojho balkóna. Auto podľa neho nestálo, ale bolo v pohybe. „Vozidlo sa pohybovalo divne. Išlo pomaly a vydávalo taký divný zvuk. Potom to auto zastalo a začalo horieť. Už bolo počuť len výbuch,“ tvrdí žiarsky senior.

Podľa ďalších svedkov však vozidlo najskôr vybuchlo a až potom ho zachvátili aj plamene. Pohyb vozidla mal podľa nich nastať až po explózii. „Najprv auto vybuchlo, potom sa pohlo a ten divný zvuk bolo trúbenie a keď zastalo vybuchovali už len pneumatiky,“ tvrdí pani Ingrid v diskusii na našom webe.

Na miesto po ohlušujúcej rane vzápätí prišli všetky záchranné zložky. Ulicu, kde došlo k dych vyrážajúcej tragédii, následne uzavreli. Kúsky z auta sa nachádzali po celej vozovke. „Niektoré časti auta sú zapichnuté až po vrchné poschodie vedľajšieho paneláku,“ povedal nám Michal zo Žiaru. Ako došlo k explózii auta už v týchto chvíľach zisťuje polícia. Na mieste sú vyšetrovatelia a technici. Prípad pravdepodobne preberie Úrad kriminálnej polície.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM