Martin Károly Krimi

Nočný prepad na pumpe: Policajti hľadajú červené Audi!

Potom ako muž z Čierneho Balogu vystúpil z auta na čerpačke, zažil skutočný šok. Dostal tri rany päsťou do tváre a zlodej ho obral o peniaze. Polícia vyhlásila pátranie.

Vyšetrovateľ v Žiari nad Hronom začal trestné stíhanie pre zločin lúpeže spáchaný formou spolupáchateľstva. Dvaja doposiaľ nezistení páchatelia, v stredu (8.8.) v noci okolo 23.15 hodine, prepadli 51-ročného muža z Čierneho Balogu. [size=14] [color=#cc0000]­Plánovaná lúpež mimo kamier[/color][/si­ze]
K lúpeži došlo na parkovisku čerpacej stanice na Priemyselnej ulici v Žiari nad Hronom. Jeden z páchateľov prišiel k vozidlu Škoda Superb a keď vodič vystupoval z vozidla, trikrát ho udrel päsťou do tváre a nosa. V tom okamihu mu strhol z krku zlatú retiazku ktorú poškodil, ale neodcudzil, pričom opakoval, aby mu dal poškodený peniaze. Následne mu z rúk vytrhol peňaženku a vybral z nej 170 eur., opisuje prípad policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Zlodeji to mali pravdepodobne dobre naplánované. Čin sa odohral mimo dohľadu kamier čerpačky. Muž z Čierneho Balogu neprišiel tankovať, zastal teda vedľa stojanov [color=#cc0000]­[size=15] Komplic: Už ho nechaj![/size][/co­lor] Z ruky sa mu pokúsil strhnúť hodinky, ktoré ale spadli do jeho motorového vozidla. Druhý páchateľ, ktorý sedel ako spolujazdec v motorovom vozidle červenej farby značky Audi 80, s evidenčným číslom okresu Žiar nad Hronom, ktoré bolo zaparkované za čerpacou stanicou približne 15 metrov od miesta prepadu, kričal na svojho komplica, aby ho už nechal. Páchateľ ktorý muža prepadol prišiel k zaparkovanému vozidlu a spolu odišli smerom po Priemyselnej ulici na Banskú Bystricu.

[blockquote]Poš­kodený utrpel pohmoždenie dolnej pery a povrchové poranenia tváre. Krádežou peňazí a poškodením retiazky mu vznikla škoda odhadnutá na 270 eur. Polícia po páchateľoch a po červenom Audi pátra. Jeden z páchateľov ktorý muža prepadol, je vo veku 30 až 35 rokov, vysoký približne 175 centimetrov, má tmavé, nakrátko ostrihané vlasy a dĺžkou 1 až 2 centimetre. Mal oblečené tmavé nohavice a tmavý pulóver. Prípad je v štádiu vyšetrovania. Za tento zločin hrozí trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov.[/bloc­kquote]

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM