Martin Károly Rôzne

Nehorázne správanie: Kozy uhynuli po zjedení zlej kukurice

Aj napriek tomu, že na plotoch v žiarskej Minizoo je niekoľko tabúl upozorňujúcich na zákaz kŕmenia zvierat, niekto im cez víkend nasypal pol vreca kukurice. Tri zvieratá po jej zjedení uhynuli.

Na ľudskú hlúposť doplatili v žiarskom parku ďalšie zvieratá. Cap, koza a jedno malé kozľa uhynuli po zjedení kukurice, ktorú im niekto počas víkendu nasypal do ohrady. A to aj napriek tomu, že je v minizoo niekoľko tabuliek upozorňujúcich na zákaz kŕmenia. Tie boli osadené potom, ako jedno zviera uhynulo na prežratie.

Samozrejme, nevidíme problém v tom, ak dieťa podá zvieratám cez plot odtrhnutú trávu, mrkvu či list kapusty, ale prosíme všetkých návštevníkov parku a minizoo, aby zvieratá nekŕmili ničím iným, najmä krmivom, ktorého pôvod je nejasný,“ hovorí na margo úhynu ďalších zvierat v minizoo konateľ spoločnosti Technické služby Peter Antal.

Kukurica, ktorú zvieratá zožrali mohla byť postriekaná, sparená či dokonca plesnivá. [color=#cc0000]­[size=14] Cena Kozy kamerunskej[/si­ze][/color] Vyčísliť škodu je v tomto prípade ťažké, pretože ide o živého tvora. Pokiaľ by ste si však chceli zadovážiť Kozu kamerunskú domov, vyšla by vás na 30 až 50 eur.

Úhyn zvierat v parku nás veľmi mrzí, preto plánujeme do minizoo nainštalovať prenosné kamery,“ dodal Antal. ** Katarína Reiterová**

[color=#cc0000]­Súvisiace články

[link=http://www­.ziar24.sk/clan­ky?extend.140846_V-minizoo-uz-aj-parik-Emu–Krmeniu-po-smrti-kozy-je-koniec]V minizoo už aj párik Emu. Kŕmeniu po smrti kozy je koniec[/link] [link=http://www­.ziar24.sk/clan­ky?extend.136878_No­vinky-v-parku:-Koza-na-dochodku-aj-klokany!]Novinky v parku: Koza na dôchodku aj klokany![/link] [link=http://www­.ziar24.sk/clan­ky?extend.135816_Ma­micku-%2833%29-s-kocikom-v-Ziari-vystrasili-pobehujuce-kozy!]Mamičku (33) s kočíkom v Žiari vystrašili pobehujúce kozy![/link]

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM