Martin Károly Kultúra

Návštevníci vianočnej výstavy si môžu zahrať bábkové divadlo

Banská Štiavnica 30. novembra - Vyskúšať si výrobu bábok, ich vodenie a zahrať si s nimi aj divadlo budú mať možnosť návštevníci výstavy Vianoce s bábkami, ktorú otvoria dnes popoludní na Starom zámku v Banskej Štiavnici.

Ako informovala Mária Tomeková z tamojšieho Slovenského banského múzea (SBM), výstava približuje vznik a vývoj piatich kamenných bábkových divadiel na Slovensku – v Žiline a v Košiciach, Starého divadla v Nitre, Bratislavského bábkového divadla a Bábkového divadla Na Rázcestí v Banskej Bystrici. Výstavné exponáty sú zapožičané zo zbierok SNM – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek hrad Modrý Kameň.

Výstava je svojim obsahom a formou prispôsobená výstavným priestorom Starého zámku. V rámci prezentácie bábkarstva je daný dôraz na tvorbu umelcov slovenskej moderny, ktorí tvoria pre bábkové scény na Slovensku.

Starý zámok bude počas výstavy otvorený v mesiacoch december 2011 až január 2012, v stredu až nedeľu od 8:00 do 16:00 hod. a prehliadka bude prístupná aj na 2. sviatok vianočný.

Zdroj: TASR Ilustračné foto

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM