Barbara Dallosová Správy

Na tieto nákupy peňaženku brať nemusíte: V Žiari sa chystá predvianočná zóna bez peňazí

Žiarčania sa môžu tešiť na akciu, ktorej myšlienkou je zbaviť sa nepotrebného a naopak, získať čosi, čo sa zíde. Pozrite, kedy sa v meste uskutoční zóna bez peňazí.

Ilustračný obrázok k článku Na tieto nákupy peňaženku brať nemusíte: V Žiari sa chystá predvianočná zóna bez peňazí
Zdroj: Dnes24.sk

Príďte darovať veci, ktoré už nepotrebujete a vymeňte ich za také, ktoré sa vám páčia. Alebo si môžete zobrať to, čo by sa vám mohlo hodiť. Aj vďaka vám sa tak bude môcť naplniť hlavná myšlienka celej akcie – urobiť krajšie Vianoce tým, ktorí si to nemôžu dovoliť. Predvianočný termín nie je náhodný. To, čo niekto doma nepotrebuje, sa totiž jednoducho môže stať krásnym darčekom pre niekoho iného. Darčeky predsa nemusia byť nové ani drahé, pokojne to môžu byť veci získané práve na akcii s názvom Zóna bez peňazí.

V Žiari nad Hronom, rovnako ako v niekoľkých ďalších mestách Slovenska bude dobročinnej akcii patriť druhá novembrová sobota (28.11.). Zóna bez peňazí sa uskutoční v Dome kultúry na Námestí Matice slovenskej.

Na akciu môžete veci priniesť, prísť si niečo vybrať, alebo oboje. Ak ste práve tí, ktorí chcú do zberu vecí niečím prispieť, podľa prosby organizátorov treba veci priniesť osobne v deň podujatia. Môže to byť oblečenie, knihy, hračky, bytové doplnky, športové náradie, bižutéria alebo čokoľvek, čo je pekné, zachovalé, stále funkčné a môže to poslúžiť novému majiteľovi. Prispieť k lepšiemu chodu podujatia tiež môžete, ak máte doma navyše pár vešiakov, o ktoré býva obvykle núdza.

,,Zóna bez peňazí je dobročinná akcia, ktorá podporuje recykláciu pekných, nepoužívaných vecí. Je nezávislá od sponzorov, politických strán, záujmových skupín, poslancov, starostov, špekulantov a iných, ktorým môže uniknúť hlavný cieľ – a tým je pomôcť druhým úplne nezištne. Veríme, že si na túto akciu nájdete čas a podporíte túto peknú myšlienku,“ uviedol jeden z organizátorov.

Foto: ilustračné

Zóne bez peňazí bude patriť posledná novembrová sobota
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM