Martin Károly Kultúra

Kúpanie nahradia filmy: Na plážovom kúpalisku bude kino!

Opäť jedna novinka, ktorou sa snaží MsKC spestriť program nielen pre Žiarčanov. Namiesto kúpania sa na žiarskom plážovom kúpalisku budú premietať filmy.

Mesto neplánuje prestavať letné plážové kúpalisko na kino. Mestské kultúrne centrum kúpilo nafukovacie plátno. Na toto plátno ešte tento september premietnu v areáli kúpaliska dva filmy.

Podarilo sa nám získať finančné zdroje a kúpiť špeciálnu nafukovaciu konštrukciu s plátnom, akú mohli návštevníci vidieť na autokine,“ vysvetľuje riaditeľka MsKC Michaela Pribilincová a dodáva, že: „To nám v budúcom roku umožní premietať filmy na ľubovoľnom mieste a pripraviť projekt filmového leta.

[color=#cc0000]­[size=14]Dve filmové lahôdky[/size][/co­lor] Premietanie si však chcú vyskúšať ešte počas tohto roku. „ Premietanie vyskúšame už v tomto mesiaci v rámci mini projektu Kino amfiteáter. Bude to 14. a 29. septembra na letnom kúpalisku vždy o 20.00 hodine. Návštevníci si tak budú môcť pozrieť dva filmy, a to Podivuhodný prípad Benjamina Buttona s českým dabingom a Prelet nad kukučím hniezdom,“ dopĺňa informáciu o premietaní na kúpalisku Pribilincová.

[blockquote]Ako to teda bude vyzerať? Pokiaľ sa už tento piatok 14. septembra, alebo v sobotu 29. septembra rozhodnete prísť pozrieť sa na film do areálu žiarskeho kúpaliska, zoberte si so sebou deku, pretože si budete môcť ľahnúť na trávu a pozerať film. Samozrejme, pripravené bude aj sedenie. „Veríme, že si zopakujeme krásnu atmosféru z nedávnej akcie Bažant kinematograf, keď prišlo filmy sledovať niekoľko stoviek divákov,“ uzatvára Pribilincová.[/bloc­kquote]

Vstupné bude 2,30 eura na film.

[color=#cc0000]­Súvisiaci článok [link=http://www­.ziar24.sk/clan­ky?extend.136988_A­merika-z-Polska:-Autokino-pred-ziarskym-obchodakom!]Amerika z Poľska: Autokino pred žiarskym obchoďákom![/link]

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM