Správy

Veľká investícia v obci neďaleko Revúcej: Obnoví budovu obecného úradu a kultúrneho domu

Podľa oficiálnej internetovej stránky obce bol objekt, v ktorom sídli obecný úrad a kultúrny dom, postavený v roku 1961 a odvtedy na ňom neboli vykonané žiadne rekonštrukčné práce.

Ilustračný obrázok k článku Veľká investícia v obci neďaleko Revúcej: Obnoví budovu obecného úradu a kultúrneho domu
Zdroj: TASR

Rekonštrukcia budovy obecného úradu a kultúrneho domu je jednou z najväčších aktuálnych investičných akcií obce Gemerská Ves v okrese Revúca. Informovala o nej starostka Monika Lévaiová.

Na komplexnú obnovu objektu podľa jej slov využijú dotáciu viac ako 338 000 eur od Ministerstva životného prostredia SR a spolufinancovanie v sume takmer 18 000 eur. „Zatiaľ sa robila len strecha a vymenené boli okná. Budúci týždeň by malo byť urobené ústredné kúrenie a elektrické rozvody v celej budove,“ načrtla starostka.

Ako doplnila, termín ukončenia všetkých prác je 15. máj 2020. „Naplánované je ešte zateplenie budovy, to však bude spravené až na jar,“ povedala Lévaiová.

Podľa oficiálnej internetovej stránky obce bol objekt, v ktorom sídli obecný úrad a kultúrny dom, postavený v roku 1961 a odvtedy na ňom neboli vykonané žiadne rekonštrukčné práce. Cieľom aktuálneho projektu je zlepšenie energetickej efektívnosti budovy a s tým súvisiace zníženie spotreby energie aj zníženie environmentálneho zaťaženia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM