Webnoviny - Rôzne

Tropický štart prázdnin: Cez víkend slniečko a 35 stupňov!

Štart prázdnin, aký sa na leto patrí! Deti dnes dostali vysvedčenia a od zajtra vďaka počasiu môžu ísť smelo oddychovať k vode. Meteorológovia sľubujú tropický začiatok prázdnin. Poriadne teplo bude aj v Revúcej!

Od juhozápadu Európy začína na Slovensko prúdiť veľmi teplý vzduch. Cez víkend sa preto výrazne oteplí, meteorológovia dokonca predpovedajú tropické horúčavy. V piatok bude ešte malá, miestami prechodne zväčšená oblačnosť. Ojedinele sa vyskytnú prehánky a búrky.

Najvyššia denná teplota vystúpi na 24 až 29, v južnej polovici západného a na juhu stredného Slovenska na približne 31 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 m bude okolo 18 stupňov Celzia, fúkať bude slabý až mierny premenlivý vietor, v južnej polovici západného Slovenska a na východe vietor z južných smerov do 4 m/s (15 km/h).

[color=#cc0000]­[size=14]Pred­poveď na sobotu[/size][/co­lor] Prílev veľmi teplého vzduchu od juhozápadu do strednej Európy bude pokračovať. V sobotu bude jasno až polojasno, meteorológovia hlásia mimoriadne teplo. Nočná teplota vystúpi na 20 až 15 stupňov Celzia, na severe miestami okolo 13 stupňov Celzia.

Ortuť teplomera sa vyšplhá na 30 až 35 stupňov Celzia, na severe územia bude miestami okolo 28 stupňov Celzia. Fúkať bude prevažne južný vietor 2 az 5 m/s (5 az 20 km/h).

[color=#cc0000]­[size=14]Pred­poveď na nedeľu[/size][/co­lor] Od juhu až juhozápadu bude naďalej prúdiť do vnútrozemia veľmi teplý vzduch. Na území Slovenska preto bude jasno až polojasno a aj naďalej mimoriadne teplo.

//Nočná teplota vystúpi na 21 až 16, na severe miestami okolo 14 stupňov Celzia. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 31 až 36, na severe miestami okolo 29 stupňov Celzia. // Fúkať bude južný až juhovýchodný vietor rýchlosťou 2 až 5, na západe miestami v nárazoch okolo 12 m/s (5 až 20, nárazy 45 km/h).

[color=#ff0000]­AKTUÁLNY VÝVOJ POČASIA V REVÚCEJ A OKOLÍ [link=http://www­.revuca24.sk/we­ather.php]NÁJ­DETE TU![/color][/link]

Revúca24/webnoviny

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM