Marcel Mojžiš Samospráva

Revúca 1 deň pred štartom jari? Napadlo 20 cm snehu, eurá na údržbu sú fuč

Ako na viacerých miestach Slovenska, tak aj v okrese Revúca napadlo cez noc aj 20 centimetrov snehu. Nádielku odpratávajú vo všetkých obciach. Zima je tak silná, že v Revúcej sa už minuli peniaze na údržbu ciest.

Ilustračný obrázok k článku Revúca 1 deň pred štartom jari? Napadlo 20 cm snehu, eurá na údržbu sú fuč
Zdroj: TASR

Hlavné cestné ťahy sú prejazdné, bočné ulice v mestách a obciach čistia priebežne. Ako potvrdila prednostka Mestského úradu v Revúcej Eva Kučeráková, problémy majú najmä so snehom na chodníkoch a parkoviskách.

Problémy s čistením chodníkov spôsobujú v Revúcej najmä zaparkované autá. „Musíme počkať, kým si ich vodiči preparkujú. Situácia je však zvládnuteľná. Horšie je to s peniazmi na zimnú údržbu. Už teraz sme minuli peniaze plánované na celú zimu v tomto roku. Peniaze nám budú chýbať najmä po jeseni. Ešte horšie to však bude s opravou poškodených ciest,“ povedala Kučeráková.

Pre intenzívne nočné sneženie musela dnes zmeniť plány aj správa Národného parku Muránska planina. V tomto období totiž už zvykla byť v plnom prúde migrácia žiab, ktoré sa prebúdzajú po zimnej hybernácii.

„V spolupráci so školami chodíme každý rok stavať popri cestách na migračných ťahoch zábrany. Dnes sme mali začať so zábranami pri Revúcej. Museli sme to zrušiť a budeme čakať na vhodný čas,“ povedala Jana Šmídtová, poverená vedením správy Národného parku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM