Jakub Forgács Samospráva

Premiér Fico: Pod víťazstvo Mariana Kotlebu sa výrazne podpísal postoj pravice!

Pod víťazstvo Mariana Kotlebu sa výrazne podpísal postoj pravice a hlasy jej voličov, ktorí hlasovali za neho preto, aby vyhral nad Smerom. V reakcii na zverejnené neoficiálne výsledky druhého kola volieb do VÚC to uviedol premiér a predseda strany Smer-SD Robert Fico.

Ilustračný obrázok k článku Premiér Fico: Pod víťazstvo Mariana Kotlebu sa výrazne podpísal postoj pravice!
Zdroj: TASR

Výsledok v Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK) pripísal najmä tomu, že SDKÚ-DS a SaS nepodporili kandidatúru Smeru Vladimíra Maňku. Výčitky smeroval aj osobne k predsedovi SDKÚ-DS Pavlovi Frešovi. „Vyhovárať sa na to, že je to vina všetkých strán, je smiešne, keď jeho strana nepodporila Vladimíra Maňku,“ povedal Fico. „Ak niekto nedokázal podporiť pána Maňku, nesie priamu zodpovednosť,“ zdôraznil. Podľa jeho slov podstatná časť hlasov pre Kotlebu boli hlasy pravicových voličov, ktorí tak hlasovali najmä proti Smeru. „Boli to slová pravice, ktorá si povedala, že Ancikrist, Satan, Hitler, Mussolini, ktokoľvek je lepší ako Smer, takto to je,“ zdôraznil Fico.

Obvinil aj médiá, ktoré podľa jeho slov urobili v predchádzajúcich dvoch týždňoch Marianovi Kotlebovi obrovskú kampaň. Strana a ani samotný Vladimír Maňka podľa Fica nenesú na výsledku v BBSK žiadnu zodpovednosť. Maňka má naďalej jeho podporu. „Nevidím žiadny dôvod na jeho riešenie v rámci strany Smer-SD,“ povedal Fico Na otázku, aká bude spolupráca poslancov Smeru v zastupiteľstve BBSK s Marianom Kotlebom, Fico odpovedal, že my to zvládneme". „Poslanci sa budú správať štandardne, odmietnu všetky veci, ktoré smerujú k extrémizmu,“ oznámil Fico.

Ďalej zdôraznil, že v každom prípade rešpektuje výsledok volieb. „Rešpektujeme vôľu voličov, ktorí sa rozhodli pre pána Kotlebu.“

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM