Krimi

Národná kriminálna agentúra v akcii: Zamestnancov rožňavského úradu obvinili z korupcie!

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zamerala pozornosť na Okresný úrad v Rožňave. Vyšetrovateľ NAKA obvinil dvoch ľudí z korupcie. Keďže išlo o zamestnancov okresného úradu, obvinení sú aj zo zneužitia právomoci verejného činiteľa.

Ilustračný obrázok k článku Národná kriminálna agentúra v akcii: Zamestnancov rožňavského úradu obvinili z korupcie!
Zdroj: TASR

„Obvinení mali vytvárať podmienky na prijímanie úplatkov na Okresnom úrade v Rožňave. Prvý z obvinených mal dávať rady kolegovi, ako a od koho získať úplatok,“ uviedol hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Podľa polície úplatky mali konkrétne získať od prevádzkovateľov vozidiel, ktorí autá nepodrobili technickej a emisnej kontrole v stanovenej lehote. „Prevádzkovatelia sa tým síce dopustili správneho deliktu, no za to, že ho odbor pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie riadne nezadokumentuje, mali obvinení v úmysle požadovať úplatok,“ informoval hovorca.

Polícia podľa jeho slov však zasiahla skôr, ako k vyžiadaniu úplatkov došlo. Slivka uviedol, že v tomto prípade išlo o zločin a ten je aj v štádiu prípravy trestný. Počas akcie policajti NAKA zaistili údaje z počítača a rôzne listiny. Hoci podľa polície bol poškodený len verejný záujem, horná trestná sadzba, ktorá v prípade dokázania viny obvineným hrozí, je až 12 rokov odňatia slobody. „Obaja sú stíhaní na slobode,“ dodal Slivka.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM