Radka Deckerová Správy

Krásnohorské Podhradie: Darvašovcom hrozí, že im zbúrajú nelegálny dom v osade

Spoluvlastníkom pozemku, na ktorom stojí dom Darvašovcov, je aj Marián Kotleba.

Ilustračný obrázok k článku Krásnohorské Podhradie: Darvašovcom hrozí, že im zbúrajú nelegálny dom v osade
Zdroj: Webnoviny.sk

Rodine manželov Darvašovcov z Krásnohorského Podhradia hrozí, že prídu o dom, v ktorom bývajú sedemnásť rokov.

Stojí totiž na cudzích pozemkoch. Na obecnom úrade v Krásnohorskom Podhradí sa uskutočnilo konanie o odstránení nelegálnej stavby – rodinného domu v rómskej osade, postavenej na pozemkoch, ktoré nepatria majiteľovi Štefanovi Darvašovi.

Rozhodnutie o odstránení stavby však v pondelok nepadlo. „Konanie prebehlo bez rušivých momentov, no rozhodnutie dnes nepadlo. Majitelia pozemkov vzniesli svoje námietky a protistrana – vlastníci stavby, takisto svoje. Stavebný úrad námietky prešetrí a vyhodnotí. Až potom vynesie rozhodnutie,“ povedal starosta obce Peter Bollo. Podľa jeho vyjadrenia sa tak pravdepodobne stane v lehote tridsiatich dní.

Na otázku, či sa na rokovaní zúčastnil aj spoluvlastník pozemku Marián Kotleba uviedol, že poslal zástupcu, no ten nemal splnomocnenie, preto sa na rokovaní nemohol zúčastniť. Kotleba po tom, čo sa stal spoluvlastníkom, chcel dom odstrániť s tým, že ide likvidovať čiernu skládku odpadu. Od konania upustil pod nátlakom polície.

Ako informoval starosta, manželia Darvašovci v dome bývajú už sedemnásť rokov a mali už skôr záujem odkúpiť pozemky a zrejme sa o to usilujú aj teraz.

Vajda rómskej osady pri Krásnohorskom Podhradí Ľudovít Gunár uviedol, že táto záležitosť sa pravdepodobne skončí na súde. Doložil, že zatiaľ ide len o jeden dom. Rómovia majú obavy, že sa tento postup zopakuje aj u iných domov, ktoré si postavili na cudzích pozemkoch bez stavebného povolenia. Podľa vyjadrenia starostu by tieto prípady čiernych stavieb mali riešiť súdy.

Darvašovcom hrozí, že im zbúrajú nelegálny dom v osade
6
Galéria
Zdroj: Webnoviny.sk
Zdroj: Webnoviny.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM