Ľubomíra Karmanová Správy

V susednej nemocnici sa tešia novinkám: Väčšie parkovisko a nielen to...

V susednej nemocnici, ktorú dôverne poznajú aj mnohí Lučenčania sa tešia z viacerých noviniek. Tými poslednými by chceli zabezpečiť vyšší komfort pre pacientov, aj návštevníkov.

Ilustračný obrázok k článku V susednej nemocnici sa tešia novinkám: Väčšie parkovisko a nielen to...
Zdroj: TASR

V areáli nemocnice Svet zdravia Rimavská Sobota pribudli nové parkovacie miesta a komunikácie pre vozidlá i peších boli vyasfaltované, respektíve obnovené zámockou dlažbou. Ako uviedol riaditeľ nemocnice Ivan Mokrý, ide o opatrenie, ktoré pomôže zamestnancom, pacientom i návštevníkom a zvýši bezpečnosť aj komfort prepravy v areáli.

„Pôvodné povrchy boli nebezpečné pre vozidlá i chodcov. Betón bol v žalostnom stave, bolo tam plno výmoľov a areál sa veľmi zle udržiaval,“ vysvetlil riaditeľ. Dodal, že obnova ciest trvala približne mesiac a vyžiadala si náklady vo výške zhruba 125 000 eur. „Celkovo bolo vyasfaltovaných približne 4000 štvorcových metrov plochy, z toho asi 300 štvorcových metrov sú chodníky, zvyšok tvoria parkoviská a komunikácie pre vozidlá,“ povedal s tým, že v areáli vzniklo aj 25 nových parkovacích miest. Z nich štyri sú vyhradené pre osoby so zdravotným postihnutím.

Ďalšou zmenou je uzavretie zadného vchodu do areálu nemocnice zo Železničnej ulice. „Pre tento krok sme sa rozhodli z dôvodu zjednodušenia údržby a zvýšenia bezpečnosti pacientov i zamestnancov,“ informoval Mokrý, podľa ktorého k dispozícii zostáva hlavný vchod z Fábryho ulice. „Tým, že bude regulovaný vstup cez tento jeden vchod, vieme oveľa lepšie zabezpečiť kontrolu areálu a bezpečnosť cez deň aj v nočných hodinách,“ doplnil.

Nové komunikácie a parkoviská sú podľa slov primátora mesta Jozefa Šimka prínosom pre ľudí z Rimavskej Soboty i celého regiónu. „Všetci si pamätáme, v akom stave sa nachádzala táto nemocnica v minulosti. Teraz je nádhera pozrieť sa na jej areál a nové cesty. Myslím si, že za rok a pol, odkedy nové vedenie nemocnicu prevzalo, sa schyľuje k lepšiemu,“ konštatoval.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM