Barbara Dallosová Správy

Festival tvorivosti pre seniorov: Na stretnutie v Rimavskom Brezove sa chystá 120 dôchodcov z celého okresu

Záujmovej tvorivosti seniorov bude venované spoločenské podujatie s názvom Na strieborných vlnách. Už teraz sa prihlásilo viac než sto účastníkov. Aha, s čím všetkým sa predvedú.

Ilustračný obrázok k článku Festival tvorivosti pre seniorov: Na stretnutie v Rimavskom Brezove sa chystá 120 dôchodcov z celého okresu
Zdroj: TASR

Podujatie sa uskutoční vo štvrtok 5. novembra v Rimavskom Brezove. Informovala Anetta Cvachová z Gemersko-malohontského osvetového strediska v Rimavskej Sobote.

Je to vlastne festival záujmovej tvorivosti seniorov z celého okresu. Cieľom je dostať starších ľudí viac do spoločnosti, aby sa necítili odstrčení, a nedovoliť im upadnúť do letargie a depresií," vysvetlila zámer Cvachová s tým, že podujatie má medzi seniormi veľmi dobrú odozvu. ,,Svedčí o tom aj účasť, na aktuálny deviaty ročník sa nám prihlásilo približne 120 účinkujúcich," dodala.

Medzi najčastejšie formy, ktorými sa dôchodcovia prezentujú, patrí interpretácia piesní, hudby a recitácia, nechýbajú však ani ručné práce. ,,Máme však aj viacero autoriek s literárnym nadaním, ktoré píšu rôzne poviedky a krátke príbehy," priblížila Cvachová. Spoločenské podujatie Na strieborných vlnách organizuje Gemersko-malohontské osvetové stredisko.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM