Správy

Veľkonočné sviatky vyženú na cesty viac vozidiel i policajtov

Aj tento rok prijíma polícia v Banskobystrickom kraji opatrenia smerujúce k bezpečnosti na našich cestách.

Ilustračný obrázok k článku Veľkonočné sviatky vyženú na cesty viac vozidiel i policajtov
9
Galéria
Zdroj: TASR

Blížia sa veľkonočné sviatky a tak, ako každý rok, očakávame na cestách zvýšený počet účastníkov. Aj tento rok prijíma polícia v Banskobystrickom kraji opatrenia smerujúce k bezpečnosti na našich cestách.

„Zameriame sa prevažne na usmerňovanie premávky na hlavných cestných ťahoch, zvýšime dohľad aj na nehodových miestach, rizikovejších úsekoch a tiež tam, kde očakávame zvýšenie intenzity v cestnej premávke najviac. Pozornosť polície bude venovaná najmä vodičom motorových vozidiel, ich disciplíne a ohľaduplnosti na cestách, ale bez povšimnutia nezostane ani správanie sa ostatných účastníkov na cestách, ktorými sú chodci, cyklisti či motocyklisti,“ uviedla Petra Kováčiková, hovorkyňa KR PZ v Banskej Bystrici.

Prioritou zvýšeného dohľadu na cestách nášho kraja bude v čo najväčšej miere eliminovať jazdu pod vplyvom alkoholu. Kontrolu však budeme smerovať aj k dodržiavaniu najvyššej povolenej rýchlosti, a tiež k dodržiavaniu ďalších dôležitých pravidiel cestnej premávky.

Vodiči pod vplyvom alkoholu v žiadnom prípade nepatria na cesty. Jazda v opitosti nad jedno promile je trestným činom a takéto prípady budú policajti riešiť nekompromisne.

Ilustračné foto, TASR

Policajné kontroly na cestách
9
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: lucenec.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM