Kristína Kožiaková Krimi

V Breznianskom okrese úradujú podvodníci: Použili starý, známy trik, starenku (88) obrali o riadnu sumu!

Muži zákona dvíhajú varovný prst pre celý náš okres. Pozrite, ako podľa policajnej správy, naletela dôverčivá dôchodkyňa (88)!

Ilustračný obrázok k článku V Breznianskom okrese úradujú podvodníci: Použili starý, známy trik, starenku (88) obrali o riadnu sumu!
Zdroj: TASR

Ako nás informovala krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová polícia v Podbrezovej začala trestné stíhanie vo veci prečinu podvodu.

„Neznámy páchateľ 9. 1. v čase okolo 16.00 hodine z neznámeho telefónneho čísla zatelefonoval 88-ročnej dôchodkyni z Podbrezovej a pýtal peniaze. Predstavil sa ako jej vnuk a oznámil ej, že ide kupovať nové auto, aby mu požičala peniaze, pričom uviedol, že jej ich obratom vráti,“ konkretizovala podrobnosti prípadu.

Podľa ďalších informácií od polície páchateľ vraj tvrdil, že pre peniaze si nemôže prísť osobne a tak pošle svojho dobrého kamaráta. K poškodenej o 10 minút prišiel neznámy muž, ktorý sa predstavil ako kamarát jej vnuka a poškodená mu odovzdala peniaze.

„Následne od rodinných príslušníkov zistila, že vnuk jej netelefonoval, pričom bola uvedená do omylu a bola jej spôsobená škoda vo výške 700 eur,“ prezradila ďalej Faltániová a dodala, že prípad je v štádiu vyšetrovania a za tento skutok hrozí trest odňatia slobody až na 2 roky.

„Takéto praktiky používajú páchatelia veľmi často! Preto je dôležité, aby sme si vopred overili, či chce požičať peniaze naozaj niekto z príbuzných, alebo je to podvodník. Páchatelia v telefonáte poškodeným kladú také otázky, že im sami prezradia ako sa volajú ich príbuzní, za ktorých sa potom páchatelia vydávajú. Peniaze nikdy nedávajte cudzej osobe!,“dôrazne upozornila na záver hovorkyňa.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM