Katarína Oravská Šport

Hasičský pohár z Horehronia putuje do Bánoviec nad Bebravou: Nočný požiarny útok predviedli ženy, muži aj veteráni

Dobrovoľní hasiči z Dolných Ozoroviec, mestskej časti Bánoviec nad Bebravou, sa včera stali víťazmi Nočnej hasičskej súťaže v Polomke v okrese Brezno. Prvenstvo na prvom ročníku Memoriálu Michala Oceľa si vybojovali v konkurencii 29 súťažiacich tímov.

Ilustračný obrázok k článku Hasičský pohár z Horehronia putuje do Bánoviec nad Bebravou: Nočný požiarny útok predviedli ženy, muži aj veteráni
Zdroj: TASR

Ako povedal predseda Dobrovoľného hasičského zboru (DHZ) v Polomke Ján Harvanka, nočnou súťažou si uctili človeka, ktorý sa v 60. rokoch pričinil o obnovenie činnosti dobrovoľných hasičov v obci.

Atmosféra nočných súťaží láka súťažiacich aj divákov

Hasiči si porovnávali svoju rýchlosť v štyroch kategóriách. Požiarny útok predviedli ženy, veteráni, muži s klasickou technikou a muži so športovou technikou. Pri nedostatku svetla museli rozvinúť hadice s dvoma prúdnicami, nasať vodu z nádrže a silou čerpadla zasiahnuť dva terče. „Atmosféra nočných súťaží láka čoraz viac súťažiacich, ale aj divákov. Štartové pole nám každý rok rastie, a tým stúpa aj konkurencia. Aj vďaka tomu sem prichádzajú tímy nielen z okresu Brezno, ale z celého Banskobystrického kraja, dokonca aj mimo jeho územia,“ povedal Harvanka.

Tragédia spojila obyvateľov z rôznych kútov Slovenska

Putovný pohár si z Polomky odniesli hasiči z Dolných Ozoroviec. Bánovce nad Bebravou v Trenčianskom kraji spojilo s Polomkou nešťastie, pri ktorom sa v roku 2009 zrazil autobus s lyžiarmi s osobným vlakom. Tragédia spojila obyvateľov mesta a obce do spolupráce, ktorá pretrváva aj v podobe podpory hasičskej súťaže.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM