Obrat sa, žiaľ, nekonal: Barani boli na Liptákov prikrátki

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zaznamenali tretie víťazstvo v sezóne, v stredajšom zápase 26. kola Tipos extraligy si poradili na domácom ľade s HC'05 Banská Bystrica 5:3.

Ilustračný obrázok k článku Obrat sa, žiaľ, nekonal: Barani boli na Liptákov prikrátki

Liptáci položili základ víťazstva nad „baranmi“ už v prvej tretine. Najskôr v 4. minúte Hamráček zužitkoval ideálnu prihrávku od Michalíka – 1:0. O dve minúty Valtola potrestal chybu hostí pri prechode z obranného pásma a prestrelil Gajana, ktorého medzi žrďami nahradil Belányi. V 17. minúte už bolo 3:0 pre Liptákov, po akcii Štraucha s Rud. Hunom sa presadil Haluška.

Nádej pre hostí priniesla 28. minúta a gól Vybirala, ktorý mal dostatok času na presné zakončenie. V 30. minúte však Jesus zblízka prekonal v presilovke Belányiho a vrátil Liptákom trojgólový náskok. V závere prostrednej časti podržal domáci tím brankár Kaarlehto, na ktorom si postupne vylámali zuby Vybiral, Sukeľ a Giertl.

V 52. minúte Breton strelou švihom znížil na 2:4, no o 85 sekúnd neskôr Uhrík poslal Liptákov opäť do trojgólového náskoku. Na výhre Mhk už nič nezmenil ani gól D'Aousta v presilovke v 55. minúte.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC'05 Banská Bystrica 5:3 (3:0, 1:1, 1:2)

• Góly: 4. Hamráček (Michalík), 6. Valtola, 17. Haluška (Rud. Huna, Štrauch), 30. Jesus (Tullio), 53. Uhrík (Štrauch, Petran) – 28. Vybiral (Breton), 52. Breton, 55. D'Aoust (Ďatelinka, Sukeľ)
  • Rozhodovali: Stano, Goga – Vyšný, Crman
  • Vylúčenia: 5:4 na 2 min, navyše Hamráček (Lipt. Mikuláš) 10 min za napadnutie hlavy a krku
  • Presilovky: 2:2
  • bez divákov
  • MHk 32 Liptovský Mikuláš: Kaarlehto – Pavúk, Robertson, Petran, Valtola, Jesus, Mezovský, Rusina, Droppa – Rud. Huna, Uhrík, Štrauch – Hamráček, Lištiak, Michalík – Portokalis, McShane, Tullio – M. Bača, J. Nemec, Haluška
  • HC 05 Banská Bystrica: Gajan (6. Belányi) – Žiak, Ďatelinka, Crevier-Morin, Breton, Petrinec, Demo, Ganz – Lamper, D'Aoust, J. Sukeľ – Faško-Rudáš, Tamáši, Mistele – Vybiral, Giertl, Kabáč – M. Sloboda, Výhonský, Melcher – K. Gabor

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.