Hokejisti HK Poprad zvíťazili v 31. kole Tipos extraligy nad HC 05 Banská Bystrica 3:1.

Ilustračný obrázok k článku Nemohúcnosť bystrických hokejistov pokračuje: S lídrom tabuľky natiahli sériu prehier
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Poprad šiel do vedenia po rozpačitom začiatku pomerne rýchlo. Už v 6. minúte sa ujalo Ulrychove nahodenie a Belányi lovil puk zo siete. Na začiatku 15. minúty zápas okorenili pästnou výmenou domáci útočník Brandon Mashinter s hosťujúcim obrancom Crevier-Morinom. Vo férovke s holými päsťami mal navrch hráč Banskej Bystrice.

V úvode druhej tretiny mali domáci 83 sekúnd trvajúcu výhodu o dvoch hráčov. S presilovkou ale naložili žalostne. Zvýšenie na rozdiel dvoch gólov zariadil v 31. minúte Matej Paločko po šikovnej zadovke svojho staršieho brata Matúša spoza bránky na vzdialenejšiu žrď – 2:1. Hostia sa nevzdávali a odmena prišla v podobe gólu do šatne. Rozhodcovia pri signalizovanom zakázanom uvoľnení nechali pokračovať v hre. To využila prvá formácia Banskej Bystrice a na konci peknej kombinácie posielal puk do odkrytej časti bránky Brian Ihnačák – 2:1.

Nesúrodú hru produkovali obe mužstvá aj v treťom dejstve. Jednu z mála súvislých akcií predviedla elitná formácia „kamzíkov“ v 44. minúte. Proti Haščákovi a po ňom aj Skokanovi sa Belányi v bráne hostí prezentoval efektnými zákrokmi. Na rozuzlenie výsledkovej zápletky sa čakalo do 54. minúty. Livingston nechytateľne tečoval Seigovu strelu od modrej a Poprad znova viedol o dva góly. „Barani“ sa snažili vrátiť do zápasu, ale ich nádeje mohol minútu pred koncom definitívne pochovať Mashinter. Jeho príklep skončil na výstroji brankára hostí, ktorý sa vytiahol aj proti Svitanovmu blafáku v samom závere zápasu.

HK Poprad – HC 05 Banská Bystrica 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

• Góly: 6. Ulrych (Erving), 31. Matej Paločko (Matúš Paločko), 54. Livingston (Seigo, Dalhuisen) – 40. Ihnačák (Sukeľ, Faško-Rudáš)
  • Rozhodovali: Baluška, Tvrdoň – Ordzovenský, Vyšný
  • Vylúčení: 5:8, navyše Mashinter (Poprad) 10 min za bitku, Crevier-Morin (Banská Bystrica) 10 min za bitku, Kriška (Banská Bystrica) 10 min za napadnutie hlavy a krku
  • Presilovky a oslabenia: 0:0
  • bez divákov
  • Poprad: Rychlík – Drgoň, Kramár, Seigo, Dalhuisen, Ulrych, Erving, Hudec – Svitana, Skokan, Haščák – Livingston, Bjalončík, Mashinter – Vandas, Zagrapan, Handlovský – Matúš Paločko, Matej Paločko, Mešár – Jevoš
  • Banská Bystrica: Belányi – Breton, Crevier-Morin, Cardwell, Ďatelinka, Žiak, Bdžoch, Ganz, Vybíral – J. Sukeľ, Ihnačák, Faško-Rudáš – Kriška, Mlynarovič, D'Aoust – Sloboda, Dvorský, Melcher – Kabáč, Tamáši, Výhonský

Peter Mikula, tréner Popradu: „Potvrdilo sa, čo som predpokladal, že súper dobre bránil a držal stredné pásmo. To nám bránilo vo vytvorení si väčšieho náskoku. Na konci druhej tretiny sme dostali gól do šatne, z čoho sme sa ale dostali. Vedeli sme, že proti Banskej Bystrici nepovedie ľahká cesta k víťazstvu.“

Jozef Budaj, asistent trénera B. Bystrice: „Vedeli sme už pred zápasom, že hráme proti kvalitnému súperovi po všetkých smeroch hokeja. Snažili sme sa držať v zápase, čo sa nám podarilo až do konca. Vyhral lepší tím.“

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.