Jakub Forgács Futbal

Hráči malého futbalu opäť vybehli na ihriská. V 3. kole si to medzi sebou rozdali tímy ligy starých pánov z Banskej Bystrice a okolia. Prinášame vám kompletný výsledkový servis.

Ilustračný obrázok k článku Liga bystrického malého futbalu priniesla nové zápasy: Pozrite si PODROBNÉ VÝSLEDKY a tabuľky

Starši Chalani – Alcatraz 6:4 (3:2)

• Góly: M. Trizna 2, M. Boháčik, V. Škvarka, M. Golecký – P. Šipula 2, R.Mydlo, P.Zelienka
  • ŽK: M.Boháčik

Stretnutie dvoch dosiaľ porazených mužstiev bol vyrovnaný počas obidvoch polčasov. Prvých desať minút prevzali opraty hry hráči Alcatrazu, čo aj náležite zužitkovali a po dvoch rýchlych góloch sa ujali zaslúženého vedenia 2:0. Postupom pribúdajúcich minút domáci prevzali iniciatívu, čo dokumentovali otočením výsledku z 0:2 na 4:2. Znovu zvýšili aktivitu hostia a skóre sa vyrovnalo Zápas bol napínavý až do konca, bolo jasné že kto dá gól vyhrá, podarilo sa to domácim a preto zvíťazili.

Ariola – Majerboys 4:4 (2:2)

• Góly: Roman Štrba 2, Pavol Gabaj, Da.Balón – Z. Večerík 3, I. Majer

Prívlastkom tohto zápasu by mohlo byť označenie „šachový“. Tempo hry nebolo nijako vysoké, mužstvá si strážili svoj obranný priestor, takže šancí nebolo až tak mnoho. Viac z hry mali domáci, ktorí dnes na palubovke mali viac tvorivých hráčov, tým však neznižujeme kvalitu Majerovcov, že by v niečom zaostávali, ba naopak, na čistejšie šance by zvíťazili. Každý zo súperov vždy zabral vtedy, keď to potreboval, čiže remíza je spravodlivým výsledkom.

Pivná Cesta – Kemada 3:8 (1:3)

• Góly: R.Petrovič 2, P.Tréger – M. Borgoň 5, R. Čulok , P.Maruniak , I.Mišány
  • ŽK: R. Čulok

Nováčik bol od začiatku opatrnejší a trocha vyčkával s čím hostia vyrukujú. Tí sa zhostili taktovky zápasu a disponovaným strelcom tohto kola získali okamžite trojgólový náskok. V druhej polovici prvého polčasu a na začiatku druhého dejstva domáci zvýšenou aktivitou znížili na rozdiel gólu, čo sľubovalo poriadnu zápletku. Hostí upokojil gól na 2:4, čo sa odzrkadlilo v ďalšom priebehu duelu. Domácim nemožno uprieť snahu, ale hostia si už drámu nepripustili. V momentoch keď sa lámal chlieb, podržal hostí brankár.