Šport

Len 1,5 sekundy delilo Paulínu Fialkovú od prvého miesta!

Slovenská biatlonistka Paulína Fialková finišovala v stíhacích pretekoch 2. kola Svetového pohára v rakúskom Hochfilzene na druhom mieste.

Ilustračný obrázok k článku Len 1,5 sekundy delilo Paulínu Fialkovú od prvého miesta!
4

Slovenská biatlonistka Paulína Fialková finišovala v stíhacích pretekoch 2. kola Svetového pohára v rakúskom Hochfilzene na druhom mieste, len 1,5 sekundy ju delilo od víťaznej Fínky Kaisy Mäkäräinenovej, tretia Talianka Dorothea Wiererová stratila na 10 km trati 2,8 sekundy.

Úspech slovenského biatlonu zvýraznila piata Anastasia Kuzminová (+13,3). V priebežnom hodnotení SP vedie po piatich pretekoch Wiererová s 253 bodmi, tretia je P. Fialková 219.

Rozhodli sekundy

Presne 44 sekúnd delilo P. Fialkovú a 50 sekúnd Kuzminovú na štarte so 7. a 10. miestom. Najvýhodnejšie postavenie mala víťazka šprintu Wiererová, no hneď za ňou vyštartovala Mäkäräinenová.

Už úvodná streľba ležmo veľa zmenila. Wiererová minula dva terče, Mäkäräinenová jeden. Obe slovenské biatlonistky nezakolísali, na tretie miesto sa za Jurlovovoú-Perchtovú posunula Kuzminová (+12,0), P. Fialková na štvrtú (+14,8).

V druhej ‚ležke‘ súperila Kuzminová o prvé miesto s Mäkäräinenovou a netrafila v nej tesne posledný terč. P. Fialková však opäť neomylne strieľala a pred ňou už bola o 3,5 sekundy len Mäkäräinenová, priebežne piata bola Kuzminová (+22,6).

Pred prvou streľbou stojmo išla dokonca P. Fialková do vedenia, síce nevybielila prvý terč, Kuzminová piaty, no na vedúcom postavení Fialkovej sa nič nezmenilo, dokonca narástlo pred Hojniszovou na 5,3 s, Kuzminová bola šiesta (+17,0).

Záverečnú streľbu stojmo ako prvá začala P. Fialková, opäť minula prvý terč, no Mäkäräinenová piaty. V záverečnom okruhu o víťazstvo bojovali Hojniszová, P. Fialková (+11,6) a Mäkäräinenová (+14,3) i Wiererová (+15,4). Kuzminová (+17,6) na 5. mieste v záverečnej streľbe taktiež raz urobila chybu, no k tretiemu miestu jej chýbalo na medzičase len 3,3 sekundy.

Top desiatka

Posledný bežecký okruh bol v znamení útoku Mäkäräinenovej a skvelom behu 26-ročnej P. Fialkovej, ktorá odrazila nápor Wiererovej a druhý raz v kariére skončila druhá, tretí raz sa postavila na medailové pódium.

V tejto sezóne ju sprevádzajú len prenikavé výsledky, v piatich pretekoch sa päťkrát zaradila do Top desiatky. Veľký výkon sprevádzal aj Kuzminovú, túto zimu s najcennejším výsledkom. Mäkäräinenová zvíťazila 26-krát v kariére, tretí raz v sezóne.

Snažila sa aj I. Fialková (strelecká bilancia 0–2–2–1), no 58. miesto na štarte (+2:12) si príliš nezlepšila.