Jaroslav Dodok Kultúra

Krásne chvíle na Štiavničkách. Obrovské srdce spojilo ľudí z celého Slovenska i Čiech FOTO

V meste pod Urpínom sa konala vskutku špeciálna akcia. Ľudia z najrôznejších kútov zaplnili halu na Štiavničkách. V programe zazneli silné svedectvá a účastníci konferencie si domov odnášali nezabudnuteľné zážitky. Pozrite sa na srdce, ktoré spolu vytvorili!

Ilustračný obrázok k článku Krásne chvíle na Štiavničkách. Obrovské srdce spojilo ľudí z celého Slovenska i Čiech FOTO
Zdroj: Facebook

Všetci za jedného, tak znie názov Godzone konferencie, na ktorej sa počas víkendu streli mladí ľudia, rodiny s deťmi, spoločenstvá, kapely či významní rečníci. O tom, že atmosféra bola priateľská, hovoria aj slová organizátorov. „Cítil som sa ako doma v obývačkem so svojou 1300-člennou rodinou,“ opisuje svoje pocity s úsmevom na tvári Ivan Petro, jeden z organizátorov.

Program kresťanskej konferencie bol od oficiálneho otvorenia pestrý. Na pódiu sa vystriedali najznámejšie worshipové skupiny ako eSPé, Heartbeat, Godknows či Lámačské Chvály. Povzbudivé slovo priniesli účastníkom akcie aj spíkri, medzi ktorými vystúpil napríklad kňaz Ján Buc, ktorý aktívne pracuje s mladými ľuďmi i Julo Slovák, líder projektu Godzone.

Prekvapenie zo srdca

Víkend na Štiavničkách bol plný prekvapení a nenechal účastníkov bez emócii. „Zažil som výborný čas s priateľmi a spoznal som tiež nových ľudí z rôznych kútov Slovenska. Program bol veľmi živý, s výbornou projekciou, offstage aktivitami a ešte lepšou muzikou. Godzone konferencia bola aj tento rok opäť skvelá!“ zhodnotil podujatie Marek Malina (29).

Počas konferencie sa v hale symbolicky rozsvietilo niekoľkometrové srdce. Účastníci akcie tak mali možnosť na kus látky napísať svoje ťažkosti, ktoré ich trápia, akýkoľvek odkaz či prosbu, s ktorou sem prišli. Ústrižky sa postupne priväzovali na srdce, ktoré sa počas svätej omše vyzdvihlo nad hlavy ľudí (FOTO v galérii). „Spolu sme sa modlili za prebudenie v našej krajine,“ dopĺňa Ivan Petro.

Po prvýkrát organizátori pripravili aj takzvanú detskú konferenciu. Tí najmenší tak trávili víkendový čas tancovaním, spoločnými aktivitami či kreslením. Na malý moment sa predstavili aj na hlavnom pódiu, kde si zaskákali a zakývali svojim rodičom.

Tisíc zjedených hot dogov

Netradičným bodom programu bola aj takzvaná hot dog párty. „Ešte sa mi nestalo, že som na nejakú akciu pripravovala toľko hot dogov. Spravili sme ich viac ako tisíc, bola to riadna výzva,“ povedala nám Dominika (21), ktorá pomáhala na podujatí ako dobrovoľníčka. V priestoroch akcie nechýbala ani kaviareň, kde sa miešali aj nealko drinky.

Godzone konferencia mala okrem iného aj charitatívny charakter. Organizátori pripravili zbierku šálok, uterákov a posteľných bielizní, ktoré v najbližších dňoch odovzdajú do zariadenia v Žakovciach, kde sa nachádzajú bezdomovci a ľudia odkázaní na pomoc iných.

Čítajte tiež:

Šľachetný nápad bystrických študentiek UMB: Zbierka kníh pre pacientov počas obľúbenej akcie!

Názor Bystričanov na viac slovenskej hudby v rádiách? Spoveď kapiel a moderátorov spod Urpína

FOTO: Zaplnené Štiavničky hostili nevšednú akciu
9
Galéria
Zdroj: Godzone, Instagram
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie