Jakub Forgács Správy

Jedinečná šanca pre bystrických študentov. Toto ponúkne Deň príležitostí na UMB

Nenechajte si ujsť stáže, platené aj neplatené praxe, exkurzie, vzdelávacie aktivity, kurzy a ďalšie možnosti, ktoré vám pomôžu získavať praktické skúsenosti a rozvíjať osobnosť.

Ilustračný obrázok k článku Jedinečná šanca pre bystrických študentov. Toto ponúkne Deň príležitostí na UMB
Zdroj: UMB

Už po druhý raz sa na Ekonomickej fakulte Univerzity Mateja Bela (UMB) v Banskej Bystrici bude konať Deň príležitostí. Uskutoční sa v utorok 27. marca a budú sa na ňom prezentovať organizácie, ktoré ponúkajú možnosti osobného rozvoja študentom stredných aj vysokých škôl v tomto meste.

„Študenti sa tak môžu dozvedieť, ako získavať praktické skúsenosti už počas štúdia a to v ich blízkom okolí,“ uviedla tajomníčka Katedry verejnej ekonomiky a regionálneho rozvoja Ekonomickej fakulty UMB Mária Murray Svidroňová.

Deň príležitostí predstaví študentom možnosti, ktoré miestne organizácie ponúkajú – stáže, platené aj neplatené praxe, exkurzie, vzdelávacie aktivity, kurzy a ďalšie možnosti, ktoré im pomôžu získavať praktické skúsenosti a rozvíjať svoju osobnosť.

Medzi prezentujúcimi budú známe organizácie ako napríklad SAIA či AIESEC, ktoré sprostredkúvajú štipendijné pobyty a stáže v zahraničí, ale aj menej známe ako LINK CoWorking Banská Bystrica, ktoré ponúka dobrovoľnícke stáže v oblasti event manažmentu, marketingu a logistiky.

„Na Dni príležitostí sa prestaví 14 organizácií, ktoré zareagovali na našu výzvu s ponukou prezentovať sa,“ uviedla Murray Svidroňová. Chýbať nebudú ani informačné stánky.

V ten istý deň môžu mladí ľudia, ale aj široká verejnosť absolvovať prednášku Ekonomika, Evolúcia, Empatia, ktoré bude od 15. do 16:30 v Aule Rotunde na Ekonomickej fakulte UMB. Zameraná je na empatickú inteligenciu, ktorá sa rýchlo stáva novou hranicou ľudského vedomého vývoja. Prednášať bude Yehuda Tagar, poradca, psychoterapeut, konzultant a medzinárodný tréner týchto zručností.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie