Práca

Hľadáte si prácu alebo potrebujete poradiť? Bystrica zažije veľtrh pracovných príležitostí

Univerzitný deň kariéry opäť v Bystrici! Pozvanie prijali desiatky regionálnych a nadnárodných spoločností.

Ilustračný obrázok k článku Hľadáte si prácu alebo potrebujete poradiť? Bystrica zažije veľtrh pracovných príležitostí
5
Galéria

Kariérne centrum UMB pod záštitou rektora Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici doc. Ing. Vladimíra Hiadlovského, PhD. organizuje už deviaty ročník veľtrhu pracovných príležitostí a kariérového poradenstva Univerzitný deň kariéry, ktorý je určený všetkým študentom a absolventom UMB v Banskej Bystrici. Podujatie sa bude konať 23. októbra 2018 v čase od 9:00 do 14:00 v priestoroch Slávnostnej auly Ekonomickej fakulty UMB. Informovala o tom Dana Straková, vedúca referátu marketingovej komunikácie UMB.

UDK ponúka návštevníkom príležitosť stretnúť sa so zástupcami významných spoločností, získať informácie o potenciálnom zamestnávateľovi a kontakty na personalistov či nadviazať spoluprácu so spoločnosťami v oblasti stáží a pri písaní záverečných prác.

Vypočuť si inšpiratívne a motivačné prednášky a workshopy budú môcť študenti v rámci sprievodného programu podujatia v sekcii Career fair. Spoločnosti Henkel alebo Grafton poskytnú študentom cenné rady ako sa pripraviť na pracovný pohovor. Tak ako počas minulých ročníkov, aj tento rok zavŕši sériu prednášok a workshopov jeden z úspešných absolventov univerzity. Tento rok to bude Zuzana Kolcunová so svojím príspevkom – Sieťový marketing ako príležitosť žiť svoj sen.

Program veľtrhu pracovných príležitostí a kariérového poradenstva – sekcia Career fair

  • 09:30 – 09:55 Život, práca a štúdium v krajinách EÚ/EHP (EURES)
  • 10:00 – 10:25 Continental alebo čo ste o automotive svete nevedeli (Continental)
  • 10:30 – 10:55 Rob, čo Ťa baví (Decathlon)
  • 11:00 – 11:25 Práca a kariéra vo finančnom centre (T-Systems)
  • 11:30 – 11:55 Tvoja cesta začína pohovorom (Henkel)
  • 12:00 – 12:25 Začni už teraz a posuň sa #ďalej! (Generali)
  • 12:30 – 12:55 Ako sa pripraviť na pohovor a nepokaziť ho (Grafton)
  • 13:00 – 13:55 Zuzana Kolcunová – Sieťový marketing ako príležitosť žiť svoj sen (ZADOBE)

Zamestnávatelia sa budú prezentovať prostredníctvom výstavných stánkov. Pozvanie na podujatie prijali spoločnosti regionálneho aj nadnárodného charakteru (CBA, Continental, CPL Jobs, Decathlon, Generali, Grafton, Henkel, Hofmann Personal, ING Business Shared Services, Jana Crmanová z OVB, KIA, Kronospan, Lenovo, Lionbridge, LPP, Nestlé, NN, Orange, PartnersGroup, Pelikan Travel, PwC, SHP Group, Siemens, T-Systems).

Na UDK predstaví možnosti zamestnania sa v inštitúciách EÚ aj študentka Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov UMB Kristína Ivanová, ktorá je EU Careers Ambassador pre UMB v Banskej Bystrici. Informácie o štipendiách a grantoch sprostredkuje študentom Antónia Jurečková zo SAIA. Svoje zastúpenie budú mať aj študenti z medzinárodnej, mladými ľuďmi vedenej, dobrovoľníckej organizácie AIESEC. K dispozícii bude aj kariérová poradkyňa vo výstavnom stánku EURES, s ktorou si môžu študenti bezplatne prekonzultovať svoj životopis a motivačný list.

Pre všetkých návštevníkom bude pripravená aj tombola so zaujímavými cenami.

Univerzitný deň kariéry na UMB
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie