Futbal

Futbalisti víťazne: Postúpili do tretieho kola Slovnaft Cup-u

Futbalistom Banskej Bystrice sa podaril postup v pavúku najvyššej slovenskej pohárovej súťaže. V Slovnaft Cup-e sa tak prebojovali do tretieho kola.

Ilustračný obrázok k článku Futbalisti víťazne: Postúpili do tretieho kola Slovnaft Cup-u

Milovníci futbalu isto s napätím očakávali úvodný výkop druhého kola Slovenského pohára – Slovnaft Cupu. Súperom Banskej Bystrice sa stal FK Brezno, tím z V. ligy.

Brezno si postup do druhého kola zaslúžilo víťazstvom nad ŠK Partizán Čierny Balog. Postup sa však nerodil ľahko. V riadnom hracom čase skončil zápas nerozhodne 1:1.

Nasledovali tak pokutové kopy. V nich sa priklonilo šťastie na stranu Brezna a tak bol súper Banskej Bystrice jasný.

MFK Dukla Banská Bystrica začal pohárový zápas lepšie. V 25. minúte sa presadil Martin Hrudkay, ktorý si tak otvoril svoj strelecký účet v A-tíme Dukly (0:1).

Tri minúty pred koncom prvého polčasu zvyšoval na rozdiel dvoch gólov Gabriel Snitka. Iskierku nádeje domáci vykresali po presnom zásahu v 76. minúte, no Bystričania prekvapenie nedopustili.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

V 88. minúte upravil na konečných 1:3 pohľadom domácich druhým gólom v zápase Martin Hrudkay.

V treťom kole Slovnaft Cup-u si Banská Bystrica zmeria sily s jedným z dvojice FK Strečno – ŠK Tvrdošín.

FK Brezno – MFK Banská Bystrica 1:3 (0:2)

Góly Banská Bystrica: Martin Hrudkay (25., 88.), Gabriel Snitka (42.),