Jakub Forgács Šport

FAMÓZNE výkony bystrických džudistov: Na Európskych pohároch žali MEDAILOVÉ úspechy, FOTO

Zisk zlata a bronzu v senioroch a striebra v junioroch je dôkazom skvelého vedenia trénerom Jánom Gregorom.

Ilustračný obrázok k článku FAMÓZNE výkony bystrických džudistov: Na Európskych pohároch žali MEDAILOVÉ úspechy, FOTO
12
Galéria
Zdroj: EJU.net

Len pár dní potom, ako obdržalo banskobystrické džudo správu roka, že Marius Fízeľ sa definitívne kvalifikoval na Olympijské hry v Paríži, sa tento víkend konali dva Európske poháre, Duklisti spod Urpína boli pritom a opäť to dotiahli na stupne víťazov. Informoval o tom tréner Branislav Slaný.

Najcennejšie kovy

V sobotu zabojovala vo farbách slovenskej juniorskej reprezentácie v litovskom Kaunase Ema Fízeľová a dosiahla najlepší výsledok slovenského tímu, keď postúpila až do finále váhovej kategórie do 70 kilogramov, kde získala striebro. „Pridala tak do svojej zbierky ten istý kov ako mesiac pred tým na Európskom pohári juniorov v poľskej Poznani. Ema má výborne rozbehnutú sezónu, a ešte ani nie v jej polovici má splnené nominačné kritéria na účasť na Majstrovstvách Európy a sveta v juniorskej kategórii,“ spomenul tréner.

To Benjamín Maťašeje juniorskú kategóriu v minulom roku ukončil a tak sa čakalo so záujmom na jeho prvé vystúpenie po prestupe do vyššej – seniorskej. „Beny sa nemohol ani lepšie uviesť, ako hneď víťazstvom na Pale Senior European Cup 2024 v bosnianskej metropole, kde zápasil v nedeľu vo váhovej kategórii do 100 kilogramov,“ poznamenal Slaný.

„Po prvom kole, ktoré ako nasadený pretekár mal voľné, v druhom deklasoval pred časovým limitom Srba Milenoviča. V zápase o víťaza skupiny takisto porazil domáceho pretekára Pljevalčiča pred časovým limitom. Semifinále s poľským reprezentantom bolo vyrovnanejšie a pretiahlo sa až do predĺženia. Tu dokázal Beny až v šiestej minúte stiahnuť víťazstvo na svoju stranu nasadením držania. A nakoniec finále proti Djinovičovi zo Srbska rozhodol v svoj prospech nádherným ipponom už v tretej minúte,“ opísal Slaný cestu za zlatom.

Boj o bronz

V tej istej váhovej kategórii do 100 kilogramov sa predstavil aj ďalší Duklista Viktor Ádám, odchovanec rimavskosobotského džuda. „Po dvoch víťazstvách a prehre v semifinále, sa mu podarilo vo finálovom bloku zabojovať o bronz proti srbskému pretekárovi Stojkovovi s výraznou prevahou, ktorú pretavil do víťazného ipponu tak isto pred časovým limitom. Vypýtal si tak miestenku na stupeň víťazov spolu so svojim oddielovým kolegom a bronzovú medailu na krk,“ povedal tréner.

„Kompletná zbierka medailí z Európskych pohárov tento víkend – zlato a bronz v senioroch a striebro v junioroch naznačuje, že tréningová skupina okolo trénera Jána Gregora je širšia, je ambiciózna a verí si. A pokiaľ člen tejto skupinyMariusFízeľ už žehlí olympijské kimono do Paríža, jeho mladší kolegovia si našliapli k príprave už do ďalšieho olympijského cyklu,“ dodal Slaný so slovami, že sa teda nemusáme obávať – džudo v meste pod Urpínom má budúcnosť, o ktorej budeme ešte počuť.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne správy

V OBRAZOCH: Úspechy bystrických džudistov na Európskych pohároch
12
Galéria
Zdroj: EJU.net
Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM