Dvojica uviazla v horskom teréne. Lyžovali sa mimo vyznačených tratí na Chopku

Ocitli sa v horskom teréne, takmer bez pokrytia signálom a teploty klesali hlboko pod bod mrazu. Na pomoc im vyrazili záchranári.

Ilustračný obrázok k článku Dvojica uviazla v horskom teréne. Lyžovali sa mimo vyznačených tratí na Chopku
Zdroj: TASR

Lyžiar a snoubordista uviazli v horskom teréne počas lyžovačky z Chopku mimo vyznačených zjazdových tratí. Horskí záchranári uviedli, že žiadosť o pomoc zaregistrovali cez linku tiesňového volania 112 v pondelok (5.2.) vo večerných hodinách.

Dvojica stratila orientáciu a po zotmení nedisponovala žiadnym osvetlením. „Svietili si len občas mobilom, čo im značne vybilo batériu telefónu. Dvaja záchranári odišli z Chopku po ich stopách a jeden záchranár z ústia Vajskovskej doliny na snežnom skútri. Stretli sa priamo v miestach, kde sa nachádzali zablúdení lyžiari,“ informovala Horská záchranná služba (HZS) na stránke.

Z terénu ich transportovali pomocou snežného skútra, následne dvojicu previezli služobným vozidlom HZS na Bystrú, odkiaľ pokračovali samostatne. Dvojica mala podľa horských záchranárov šťastie, že sa im podarilo zavolať záchranu, nakoľko takmer celá dolina je bez pokrytia signálom mobilných sietí a nočná teplota dosahovala mínus 16 stupňov Celzia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame