Jakub Forgács Správy Samospráva

Dočkajú sa bystrickí podnikatelia pomoci? TOTO chce navrhnúť primátor Nosko

Nové vládne opatrenia na zabránenie šírenia koronavírusu tvrdo zasiahli aj podnikateľov v našom meste. Zažijeme terasy aj počas zimy?

Ilustračný obrázok k článku Dočkajú sa bystrickí podnikatelia pomoci? TOTO chce navrhnúť primátor Nosko
Zdroj: TASR/AP

So sprísnením vládnych nariadení, ktoré sú v platnosti od štvrtka, museli svoje prevádzky zatvoriť aj majitelia reštaurácií či kaviarní. „Keďže môžu využívať len vonkajšie terasy, v súčasnosti hľadáme najvhodnejšie riešenie ako im pomôcť a podporiť ich v tejto neľahkej situácii,“ napísal na svojej facebookovej stránke primátor Ján Nosko.

„Na najbližšom zasadnutí mestského zastupiteľstva preto predložím poslancom Dodatok k Zásadám zriaďovania a prevádzkovania sezónnych vonkajších obslužných zariadení v Pamiatkovej rezervácii Banská Bystrica a Dodatok k zásadám nakladania a hospodárenia s majetkom Mesta Banská Bystrica,“ hovorí primátor.

Vďaka nim by podľa Noska podnikateľom umožnili mať otvorené terasy aj počas celého zimného obdobia so zachovaním existujúcej 80-percentnej zľavy z nájomného. „Všetkým držím palce, aby zvládli aj toto komplikované obdobie,“ dodal primátor.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie