Dámy, tešte sa na stretnutie s primátorom: Gogola chce no námestí opäť rozdávať žlté ruže

V Banskej Bystrici môžete zažiť netradičný úkaz. V uliciach stretnete hlavu mesta s kvetmi v ruke. Primátor Peter Gogola bude totiž okoloidúcim rozdávať žlté ruže. Pozrite sa, čo je za tým.

Jakub Forgács
Ilustračný obrázok k článku Dámy, tešte sa na stretnutie s primátorom: Gogola chce no námestí opäť rozdávať žlté ruže
Foto: Marcel Páleš / Zdroj: Dnes24.sk

Už včera sme vás informovali o tom, že Banská Bystrica sa zapojí do osláv 10. výročia vstupu Slovenskej republiky do Európskej únie. Deň Európy v našom meste si rozdávaním žltých ruží pripomenie aj primátor mesta Banská Bystrica Peter Gogola.

Tak ako minulý rok, aj tohtoročné oslavy sa začnú rozdávaním žltých ruží na Námestí SNP. Primátor mesta Peter Gogola bude spolu s Petrom Pisárom, riaditeľom Regionálneho európskeho informačného centra Banská Bystrica od 10:00 týmto darom okoloidúcim pripomínať dôležitosť nášho členstva v Európskej únii. Žltá ruža má symbolizovať radosť z priateľských vzťahov medzi členskými štátmi.

„Oslavy vstupu Slovenska do Európskej únie vnímam ako priestor pre ľudí zaujímať sa o dianie nielen vo svojom meste a krajine, ale v celej Európe. Ľuďom by nemalo byť ľahostajné, ako prebiehajú jednotlivé procesy na úrovni európskych inštitúcií, pretože tieto procesy ovplyvňujú život každého z nás a rovnako by im nemalo byť ľahostajné, kto nás v týchto inštitúciách zastupuje," vyjadril sa primátor mesta Banská Bystrica Peter Gogola.

„Platíme jednotnou menou euro, môžeme voľne cestovať, žiť a pracovať kdekoľvek v Únii, to je len niekoľko príkladov výhod, ktoré so sebou prináša členstvo v EÚ. Chceme si spolu s občanmi pripomenúť tento významný dátum, ktorý sa stal pevnou súčasťou moderných dejín Slovenska. Všetkých na tieto oslavy čo najsrdečnejšie pozývame," povedal Dušan Chrenek, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame