Bystrický tréner po dokonalom obrate Liptákov: Musíme hrať 60 minút, nie iba 40

Hokejisti Banskej Bystrice podľahli v 30. kole Tipos extraligy na svojom ľade Liptovskému Mikulášu 3:5 a nepripísali si tak piatu výhru po sebe.

Ilustračný obrázok k článku Bystrický tréner po dokonalom obrate Liptákov: Musíme hrať 60 minút, nie iba 40
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

V divokom zápase nedohrali pre vyššie tresty kapitáni oboch tímov. Hostia otočili duel z 0:3, pričom po dva góly strelili Ventelä a Saari.

V prvej tretine dominovali domáci, strelili tri góly a zaslúžene viedli 3:0. Lenže zverenci trénera Bokroša predviedli diametrálne odlišnú druhú tretinu, počas ktorej vyrovnali na 3:3 v priebehu šiestich minút. Rozhodcovia potom prísne vylúčili bystrického kapitána Ďatelinku do konca zápasu a L. Mikuláš na začiatku tretej tretiny otočil na 4:3 v presilovke o dvoch hráčov. Potom dostal trest do konca zápasu aj kapitán Liptákov Kriška, avšak hokejistom spod Urpína sa vyrovnať nepodarilo. V závere inkasovali pri hre bez brankára gól od Vankúša.

HC ´05 Banská Bystrica – MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:5 (3:0, 0:3, 0:2)

• Góly: 4. D. Jendek (Ďatelinka, Tamáši), 13. R. Gašpar, 20. Kontos (Troock, Watling) – 30. Saari (Diakov, Karsums), 34. Ventelä (Vähätalo, Karsums), 36. Ventelä (Mezovský, Walega), 43. Saari (Štrauch, Karsums), 59. Vankúš
  • Rozhodovali: Baluška, Výleta – D. Konc ml., Klejna
  • Vylúčení na dve min: 5:2, vyššie tresty: 38. Ďatelinka 5+DKZ za vrazenie na mantinel – 44. Kriška 5+DKZ za faul kolenom
  • Presilovky: 0:1
  • 1 730 divákov
  • Bystrica: Sedláček – Luža, Bačík, Ďatelinka, J. Brejčák, Matej Bača, Kojo, Frídel – Watling, Kontos, Troock – Gašpar, Bíreš, J. Sukeľ – Výhonský, Tamáši, D. Jendek – G. Gabor, Urbánek, Kabáč
  • L. Mikuláš: Valent – Mezovský, Ventelä, Diakov, Pavúk, Novajovský, Marek Hudec, Kapičák – Karsums, Saari, Kuru – Kriška, Walega, Handlovský – Michalík, Vähätalo, Uhrík – Vankúš, Šmída, Štrauch

Hlasy po zápase nájdete na nasledujúcej strane.