Jakub Forgács Krimi

Bystrickí mestskáči si posvietia na nosenie rúšok: Aké pokuty hrozia ľuďom?

Správajte sa zodpovedne. Príslušníci mestskej polície v tomto období intenzívne vykonávajú kontroly nosenia rúšok v mestskej hromadnej doprave aj nákupných centrách.

Ilustračný obrázok k článku Bystrickí mestskáči si posvietia na nosenie rúšok: Aké pokuty hrozia ľuďom?
5
Galéria
Zdroj: Mestská polícia BB

Od 1. októbra 2020 bol vyhlásený vládou SR núdzový stav a boli prijaté konkrétne opatrenia Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky na základe výrazne zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie na Slovensku. Zo zasadnutí krízového štábu mesta Banská Bystrica vyplývajú viaceré úlohy aj pre mestskú políciu. Informovali o tom mestskí policajti na svojej facebookovej stránke.

Kontroly v MHD aj v obchodoch

„Príslušníci mestskej polície v tomto období intenzívne vykonávajú kontroly nosenia rúšok v mestskej hromadnej doprave a nákupných centrách,“ uviedli.

„Nosenie rúšok patrí k jedným z kľúčových preventívnych opatrení, ktoré treba dodržiavať. Okrem iného je to aj dodržiavanie dostatočného sociálneho odstupu,“ pokračovali mestskí policajti so slovami, že väčšina občanov tieto opatrenia dodržiava a právom prejavujú nespokojnosť nad tými, ktorí opatrenia nerešpektujú.

Hrozia vysoké pokuty

Hliadky mestskej polície v tejto oblasti pôsobia predovšetkým preventívne a kontrolujú dodržiavanie nariadených opatrení. „Tí nezodpovední si musia uvedomiť, že za ich porušovanie im hrozí pokuta v blokovom konaní až do výšky 1 000 eur, v správnom konaní až do výške 1 659 eur,“ upozorňujú mestskí policajti.

Mestská polícia vyzýva všetkých občanov k dodržiavaniu nariadených opatrení Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, aby svojim zodpovedným správaním pristupovali k účinnej prevencii pred šírením nákazy.

Zábery z činnosti Mestskej polície v Banskej Bystrici si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii!

V OBRAZOCH: Kontroly rúšok v MHD a nákupných centrách pokračujú
5
Galéria
Zdroj: Mestská polícia BB
Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie