Jakub Forgács Správy

Bystrickí hygienici reagujú na zhoršenie situácie: Zintenzívnili kontroly dodržiavania opatrení

Ide o kontroly v zariadeniach spoločného stravovania, v predajniach potravín, v zariadeniach starostlivosti o ľudské telo, ubytovacích zariadeniach, fitness centrách a pod.

Ilustračný obrázok k článku Bystrickí hygienici reagujú na zhoršenie situácie: Zintenzívnili kontroly dodržiavania opatrení
Zdroj: Polícia SR - Nitriansky kraj

Pracovníci oddelenia hygieny výživy a hygieny životného prostredia a zdravia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici (RÚVZ BB) vykonávajú prakticky denne kontroly dodržiavania opatrení v zariadeniach spoločného stravovania, tiež kontroly v predajniach potravín, v zariadeniach starostlivosti o ľudské telo, ubytovacích zariadeniach, fitness centrách a pod. Informuje o tom RÚVZ BB.

Nepochopenie aj neochota

V prípade plánovaných hromadných podujatí (svadby, kary, kultúrne podujatia a akcie, usporadúvané v jednotlivých obciach regiónu, spojené s konzumáciou pokrmov a nápojov, športové podujatia, konferencie, schôdze a pod.) tiež poskytujú konzultácie ich organizátorom. Pomáhajú sa im tak zorientovať v opatreniach a povinnostiach, ktoré im vyplývajú z vyhlášok ÚVZ SR. Vysvetľujú účel nastavených opatrení a nevyhnutnosť ich dodržiavania.

„Vo vzťahu v aktuálnemu stupňu COVID automatu sa otázky najčastejšie týkajú možnej kapacity účastníkov podujatia, nastavenia režimu kompletne zaočkovaní/OT­P/základ, povinnosti uchovávať kontakty, prekrytia horných dýchacích ciest, či podmienok pre podávanie pokrmov a nápojov. Žiaľ, stretávajú sa aj s nepochopením a neochotou akceptovať požiadavky vyhlášok (netýka sa to len prevádzkovateľov zariadení, či organizátorov akcií, ale častokrát samotných zákazníkov, či účastníkov podujatí),“ uvádza RÚVZ BB.

Viac o kontrolách sa dočítate na ďalšej strane.

Ďalšie aktuálne správy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM