Jakub Forgács Iné športy

Bystrické plavkyne zabodovali v Čechách: Osobné rekordy aj 2 zlaté medaily, FOTO

Plavkyne UMB predviedli celý rad pekných výkonov. Zaznamenali nielen osobné rekordy ale postavili sa aj na stupne víťazov. A hneď niekoľkokrát.

Ilustračný obrázok k článku Bystrické plavkyne zabodovali v Čechách: Osobné rekordy aj 2 zlaté medaily, FOTO
8
Galéria

Piati pretekári z Plaveckého oddielu UMB Banská Bystrica sa v areáli Aquaparku Vyškov predstavili na medzinárodných pretekoch najmladších plavcov „Vyškovský hrošík 2019“ v Českej republike za účasti 216 pretekárov (107 chlapcov a 109 dievčat) z 29 plaveckých oddielov a klubov. Plavci UMB predviedli celý rad pekných výkonov, zaznamenali nielen osobné rekordy ale postavili sa aj na stupne víťazov. Informoval o tom Milan Záborský, štatutárny zástupca Plaveckého oddielu UMB Banská Bystrica.

V kategórii 10-ročných žiakov si najlepšie počínala Ema Malíková, keď hlavnej v disciplíne celého podujatia 100 m znak nenašla premožiteľku a zvíťazila v najlepšom osobnom výkone. Okrem zlatej medaily získala od organizátorov aj sladkú odmenu – tortu, na ktorej si pochutili všetci členovia výpravy. Ďalšiu zlatú medailu vybojovala Ema v disciplíne 100 prsia taktiež v osobnom maxime. Vo svojom treťom individuálnom štarte napriek zlepšeniu svojho najlepšieho času obsadila v disciplíne 100 m voľný spôsob nepopulárne štvrté miesto a len tesne zaostala za stupňami víťazov.

Liliana JankovičováKlára Stebilová v tejto vekovej kategórii si taktiež opravovali svoje osobné maximá, ktoré v ich prípadoch stačili „len“ na umiestnenia na začiatku tretej desiatky (Liliana najlepšie 22. miesto a Klára 23. miesto).

Výborne si však všetky tri dievčatá doplnené o Zuzana Pacekovú počínali v kraulovej štafete na 4 × 50 m, keď veľmi bojovnými výkonmi obsadili celkove 4. miesto.

Výkonom potešila aj Zuzana Packová v kategórii 9-ročných, keď po výraznom osobnom zlepšení vystúpila na bronzový stupienok v disciplíne 50 m prsia. Okrem toho sa ešte raz umiestnila v prvej desiatke (9. miesto na 50 m voľný spôsob). Zlepšeniami potešila aj Lilith Luptáková, ktorá sa umiestnila na 21. resp. na 24. mieste. Pre obidve to boli prvé preteky v zahraničí a zbieranie cenných skúseností v silnej konkurencii.

V priloženej fotogalérii nájdete zábery z pretekov!

V OBRAZOCH: Plavci UMB priviezli medaily z Čiech
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie