Jakub Forgács Basketbal

Bystrické basketbalistky stále neporazené: V I. lige na ne nestačili Zvolenčanky ani Filozof Bratislava

Hráčky spod Urpína podávajú excelentné výkony! V rámci nadstavby 1. ligy žien Bystričanky privítali družstvá Zvolena a Filozofu Bratislava. Už ako istý víťaz 1. ligy žien skupiny západ chceli potvrdiť úlohu favorita, čo sa im aj podarilo.

Ilustračný obrázok k článku Bystrické basketbalistky stále neporazené: V I. lige na ne nestačili Zvolenčanky ani Filozof Bratislava
Zdroj: Dnes24.sk

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BK ZŠ Zvolen 57:33 (31:23)

  • Za ŠKP 08: Striešová 22 (7 doskokov, 4 zisky), Urbániová K. 12 (4 doskoky, 3 zisky, 5 asistencií), Urbániová Z. 9, Moravčíková 6 (5 doskokov), Števulová (3 doskoky), Bačová (6 doskokov, 7 asistencií), Štefaňáková(9 dos­kokov, 3 zisky) a Valová po 2, Piperková, Debnárová a Gabulová

Zápas zhodnotil tréner Milo Michálik: „Do zápasu sme nastúpili úplne vlažne a súperovi sme dovolili až príliš veľa priestoru. 5 útočných doskokov ktoré zaznamenali hráčky Zvolena sú príliš veľa na úvodné 3 minúty. Postupne sme však prebrali iniciatívu a zápas sme podľa očakávania s prehľadom vyhrali. Môžeme len dúfať, že aj v takýchto zápasoch proti slabším súperom sa dievčatá v budúcnosti dokážu koncentrovať podstatnú časť zápasu. Je škoda, že stále pretrváva „dorastenecký“ prístup k podobným zápasom – “hrajme koľko potrebujeme, to stačí“…"

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – HK Filozof Bratislava 89:50 (45:23)

  • Za ŠKP 08: Urbániová K. 24 (6 ziskov, 6 asistencií), Urbániová Z. 20 (7 doskokov, 4 zisky a 6 asistencií), Števulová (3 zisky a 3 asistencie), Štefaňáková (4 doskoky) a Moravčíková (8 doskokov) po 10, Bačová 6 (5 doskokov, 4 zisky, 6 asistencií), Striešová 5 (4 doskoky), Gabulová 4 (3 doskoky), Valová (3 doskoky), Piperková a Debnárová (3 doskoky)

Hodnotí asistent trénera Milan Špiner: „Presvedčivý výkon v 1. a poslednej štvrtine nám stačil na vysoké víťazstvo. Súperovi sme však znovu umožnili až príliš veľa útočných doskokov (18!). Bolo to ešte o 2 viac ako v sobotu. Ak sa na túto činnosť nezačneme koncentrovať diametrálne odlišne, mohlo by nás to veľmi mrzieť v play-off, ktoré už neúprosne klope na dvere."

Foto: ŠKP 08 Banská Bystrica

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie