Marcel Páleš Hokej

Barani si tretiu priečku v tabuľke starostlivo strážia. V poslednom čase sa im darí a ani v poslednom zápase v piatok večer nezaváhali. Na domácom ľade nedovolili bodovať chlapcom zo Skalice.

Ilustračný obrázok k článku Bystričania v zápase so Skalicou víťazne: Pod Urpínom padlo v piatok deväť gólov

V prvej tretine padali góly iba v početných nevýhodách. Najprv však mohli hráči oboch tímov skórovať v presilovkách, na domácej strane Gašpar a na strane hostí Kutálek. Brankári boli proti. Ako prvý kapituloval skalický Romančík, keď ho v 10. min z uhla z bránkovej čiary prekonal takzvaným teplomerom White: v oslabení poslal puk k vzdialenejšej žrdi do horného rohu – 1:0. Potom nevyužili dobré príležitosti Bystričania, konkrétne Lamper, Zigo a prišiel trest. V oslabení sa dostal do sóla Školiak a Kalembovi nedal šancu – 1:1.

Potrestané gólové zaváhania

V druhej tretine strieľali góly iba domáci hokejisti, mali navrch a išli do vedenia po úniku Whita, ktorého pekne vysunul Konečný. Hostia mohli vyrovnať v 26. min, keď brankár „baranov“ zle vykorčuľoval k zadnému mantinelu, puk dostal pred prázdnu svätyňu Kropáč, ale netrafil ho.

Tento moment mohol „Záhorákov“ mrzieť, pretože o minútu na to vyšla pekná akcia Hudecovi s Bambúchom a práve banskobystrický obranca zakončoval za chrbátom Romančíka – 3:1. Kontaktný gól mali potom na hokejkách Stieler a Kutálek, šance nevyužili a prišiel opäť gólový okamih v oslabení. Tentoraz z pravého kruhu namieril krásne v 38. min Zigo.

White s hetrikom

Skaličania mali dobrý nástup do tretej tretiny. Už v 17. sekunde tejto časti hry sa presadil strelou spomedzi kruhov bez prípravy voľný Kuľha a znížil trojgólové manko. Akcie sa následne striedali na oboch stranách až do momentu, keď domáci využili druhú presilovku v rade: zblízka zaknihoval hetrik White – 5:2 a na ľad lietali šiltovky divákov.

Radosť pod Urpínom však schladil v nasledujúcej minúte Šátek, ktorý pred Kalembom tečoval puk po strele Kutálka z uhla. V 51. min pridal šiesty banskobystrický gól Handlovský, zo štyroch metrov našiel dieru medzi betónmi Romančíka a uzavrel strelecký účet zápasu.

HC‘05 Banská Bystrica – HK 36 Skalica 6:3 (1:1, 3:0, 2:2)

• Góly: 10. White (M. Hudec), 24. White (R. Konečný, Lepine), 27. Bambúch (M. Hudec), 38. Zigo (Rosandič), 47. White (Lepine), 50. Handlovský (Heizer) – 16. R. Školiak (Obdržálek), 41. M. Kuľha (R. Školiak), 48. Šátek (Kutálek)
  • Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: Lažo (Skalica) 5+DKZ za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, presilovky: 1:0,
  • oslabenia: 2:1,
  • rozhodovali: M. Novák, Lauff – Bogdaň, Jobbágy,
  • 1455 divákov
  • zostava Banská Bystrica: Kalemba – Lepine, Saracino, James Martin, Macháček, Rosandič, Predajniansky, Bambúch – M. Hudec, White, R. Konečný – Bendík, Heizer, Handlovský – Lamper, Zigo, Lunter – R. Macík, R. Gašpar, Wilson
  • Skalica: Romančík – Barák, Vyrůbalík, Mikéska, L. Kozák, Luža, Krejčiřík – M. Kuľha, R. Školiak, Obdržálek – Lažo, Stieler, R. Kropáč – Kutálek, M. Preisinger, Šátek – F. Novák, M. Sloboda, B. Jankovič – od 7. min Kadura

Hlasy po zápase

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): „Ťažšie sme sa rozbiehali. Prvá tretina nebola ideálna z našej strany, ale potom hráči začali korčuľovať, boli aktívnejší. Začali sme byť oveľa aktívnejší, čo vyústilo do nášho tlaku. Utvorili sme si dostatočný náskok 4:1, ale v tretej tretine sme urobili pár chýb a súper sa dostal takmer na dosah. Vždy sme mu však dokázali odskočiť a v závere sme si už výsledok iba udržiavali. Pre nás je to veľmi dôležité víťazstvo, pretože vždy keď sa vyhrá vonku, treba potvrdiť body aj doma. A Skalica nebola ľahký súper.“

Andrej Výboh (tréner Skalice): „Boli sme si vedomí sily súpera, ako aj ich agresívnej hry, predovšetkým v priestoroch pred bránkou. Snažili sme sa určitým spôsobom eliminovať a pokrývať túto ich silu. V tomto zápase nám nevychádzali presilové hry, ako aj efektivita a zakončenie. Práve to nám viazlo najmä v druhej tretine. Tá nám nevyšla, čo je náš dlhodobejší problém a práve v tejto strednej časti nám súper odskočil. V tretej tretine som urobil zmeny v zostave, zredukoval formácie. Dokázali sme sa presadiť, ale náskok súpera sme už nedokázali zlikvidovať. Čo sa týka našej hry, robili sme chyby v obrannom pásme, nepokryli sme hráčov a to nás stálo body.“

Zdroj: Webnoviny.sk